Ceny biletów poszybują w górę! Transport w Poznaniu jednym z najdroższych w kraju!

2020-06-30 10:23 OS
ZTM Poznań
Autor: ZTM

Za przejazd autobusem czy tramwajem w Poznaniu od środy zapłacimy więcej niż w stolicy albo choćby w Krakowie. To kolejna podwyżka, bo od czerwca stolica Wielkopolski ma najwyższe opłaty w strefie płatnego parkowania w całym kraju. Za co trzeba będzie słono zapłacić? Przeczytaj więcej na stronie Eski Poznań.

Uwaga, pasażerowie! W środę ceny biletów MPK poszybują w górę. Od pierwszego lipca te dla seniorów będą droższe o 80 procent, a uczniowie poznańskich podstawówek stracą prawo do darmowego przejazdu. W zamian będą mogli korzystać z rocznego biletu.

Będzie on obowiązywał od 1 października do 30 września przyszłego roku i kosztował 60 zł. Ten promocyjny bilet będzie można zapisać tylko na karcie PEKA. Uczniowie szkół podstawowych, którzy korzystają z bezpłatnych przejazdów, mogą z nich korzystać do końca września - mówi Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Miasto tłumaczy, że ceny wzrosną, bo podwyżek biletów nie było od siedmiu lat. W górę poszły za to koszty utrzymania autobusów i tramwajów. Rosły też wynagrodzenia pracowników. Teraz - trzeba będzie więcej zapłacić: i za bilety jednorazowe, i za tportmonetkę.

Pierwszy przystanek w taryfie normalnej będzie kosztował 72 grosze. Nowością w taryfie, obowiązującej od 1. lipca, będzie bilet 15-minutowy w cenie 4 zł, który zastąpi obecny bilet 10- minutowy.

Poznań będzie miał komunikację miejską droższą od Warszawy czy Krakowa. Przypomnijmy, że od czerwca podrożały opłaty w strefie płatnego parkowania. Są najwyższe w całym kraju.​

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.