Podwyżka VAT wpłynie na obniżki cen w Biedronce! Co kupimy taniej? [LISTA ARTYKUŁÓW]

2020-06-30 14:00 DR
Biedronka - gazetka. Oferty, rabaty, wyprzedaże, promocje 2020
Autor: Biedronka - biuro prasowe Biedronka - gazetka. Oferty, rabaty, wyprzedaże, promocje 2020

1 lipca zmieniają się stawki VAT. Oznacza to między innymi podwyżki w sklepach. Chodzi chociażby o artykuły spożywcze. Jednak sieć sklepów Biedronka ceny części produktów... obniżyła. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Biedronka istotnie obniża ceny na wybrane kategorie produktów, na które od 1 lipca zmieniają się stawki VAT. Potanieją m.in. owoce egzotyczne, w tym popularne banany, ciastka, niektóre przyprawy i dziecięce pieluszki. Sieć szacuje, że w efekcie ich akcji w portfelach klientów Biedronki zostanie co najmniej 300 mln zł rocznie w stosunku do cen obowiązujących na początku czerwca. Wpływ na to, oprócz obniżek cen dla produktów regularnie dostępnych w ofercie sieci będą miały także akcje typu in-out w wybranych kategoriach.

To kolejne działania sieci Biedronka, których celem jest odpowiedź na potrzeby klientów. Zawsze oferujemy im produkty najlepszej jakości w codziennie niskich cenach

mówi Maciej Łukowski, dyrektor Działu Zakupów i członek zarządu sieci Biedronka.

Biedronka: Co staniało przez podwyżkę VAT?

Jeden z najpopularniejszych produktów kupowanych w sieci Biedronka, czyli banany jest już dostępny taniej, w cenie 4,85 zł, a nie 4,99 zł za kilogram jak w czerwcu 2020 r. Awokado kosztujące wcześniej 2,49 zł za 100 g, obecnie można nabyć w cenie 2,39 zł za 100 g. Bułeczki śniadaniowe PANO 420 g klienci kupowali dotąd za 5,99 zł, teraz zapłacą 5,75 zł. Drożdżówka z serem 130 g potanieje z 2,19 zł na 1,99 zł, a wafle Estella warte wcześniej 99 gr. będzie można kupić tylko za 79 gr.

>> Patrzcie pod nogi! Apel do pieszych i rowerzystów! Chodzi o... ropuchy!

Z nowych cen w Biedronce ucieszą się także rodzice małych dzieci. Pieluchy Pampers Active Baby 90 szt., które 1 czerwca kosztowały 54,99 zł od 1 lipca można będzie nabyć za 49,99 zł, pieluchy Dada Extra Soft XL 38 szt. tanieją z 23,99 zł na 22,99 zł. Zachwyceni będą zapewne również miłośnicy przypraw. Choć pozostają one objęte różnymi stawkami VAT, klienci Biedronki kupią część z nich taniej niż dotąd. Sieć zdecydowała o obniżkach cen tych produktów niezależnie od stawki VAT. Przykładowo, przyprawa Majeranek Kamis 9.9 g, a także przyprawa do kurczaka Kamis 33 g i do gyrosa Kamis 33 g będą teraz dostępne za 1,59 zł a nie za 1,69 zł jak wcześniej.

Otwarcie sezonu letniego nad jeziorem maltańskim w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.