Poznań: Będą zmiany na ul. Jeżyckiej i Poznańskiej [SZCZEGÓŁY]

2020-07-12 11:18 BP
Ulica Poznańska i ulica Jeżycka zostaną wyremontowane
Autor: fot. ZDM Poznań

Dwie jeżyckie ulice zostaną wyremontowane! Pojawi się lepsza nawierzchnia oraz zostanie zmieniona organizacja ruchu. Wszystko po to, by było bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Ulice Poznańska i Jeżycka zostaną wyremontowane! We wtorek 14 lipca ruszą pierwsze roboty na ul. Jeżyckiej. W pierwszej kolejności zostanie wymieniona nawierzchnia na lewym pasie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Barzyńskiego do numeru 38. Potem prace przeniosą się na drugi pas. W tym czasie będzie niemożliwy wjazd w ul. Kochanowskiego. Kierowcy będą musieli poruszać się objazdem - ul. Jeżycką, Kościelną, Wąską i Poznańską.

W kolejnych dniach drogowcy będą przenosić się na następne fragmenty. Dojazd do poszczególnych ulic zbiegających się może być utrudniony lub niemożliwy. W takim przypadku trzeba poruszać się objazdami. W czasie remontu zmieni się też organizacja ruchu na ul Jeżyckiej.

Kierowcy będą mogli korzystać tylko z jednego pasa ruchu i nie będą mogli parkować po obu stronach ulicy. Znaki drogowe, mówiące o zakazie parkowania, są już ustawione na początkowym odcinku ulicy Jeżyckiej. Na czas frezowania zamykane naprzemiennie będą pojedyncze przejścia dla pieszych. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/h

informuje Zarząd Dróg Miejskich. Prace na Jeżyckiej będą trwały do końca lipca. Potem przeniosą się na ul. Poznańską. Dzięki tym pracom ulice mają stać się bardziej bezpieczne dla kierowców, pieszych oraz rowerzystów.

Ruch na ulicach zostanie uspokojony, pojazdy będą mogły się poruszać z maksymalną prędkością 30 km/h. Płynność ruchu pojazdów poprawi wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej, Mickiewicza i Jeżyckiej. Rowerzyści będą mogli korzystać z kontrapasów. Ulice będą zawężone do jednego pasa i dzięki temu parkowanie po południowych stronach obu ulic będzie można przenieść na jezdnie. Piesi zyskają szersze chodniki i dodatkowe przejścia dla pieszych w rejonie ulicy Wąskiej, Kochanowskiego i na wysokości Szpitala Miejskiego im. F. Raszei. Na uwolnionych od parkujących samochodów chodnikach, w wybranych  miejscach, nasadzone zostaną krzewy.

Kosz planowanych remontów to ponad dwa miliony złotych.

Posłuchaj o piaskowaniu, sposobie na osad i przebarwienia na zębach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Wrzesiński i PEJA trzymają sztamę: Łączy nas WIĘŹ

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.