Poznań: Zderzenie Maltanki z samochodem! Ranna maszynistka! Kierowca ZIGNOROWAŁ znak [AKTUALIZACJA]

2020-08-12 16:56 BM
Poznań: Zderzenie Maltanki z samochodem!
Autor: Wielkopolska Policja

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem kolejki wąskotorowej - Maltanka. Lokomotywa wypadła z szyn i się przewróciła. Wcześniej uderzył w nią samochód osobowy. Najbardziej ucierpiała maszynistka.

Aktualizacja, godz. 16:30

Nowe światło na sprawę rzuca policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu zignorował znak "stop".

- Około godz. 15.20, na przejeździe, kierowca auta osobowego uderzył w kolejkę. Doszło do jej wykolejenia. Ranny maszynista trafił do szpitala. Dwoje dzieci opatrzone na miejscu. Policjanci informują, że kierowca auta zignorował znak stop - napisał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.

godz. 15:30

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło po godz. 15:00. Kolejka wąskotorowa - Maltanka, która wozi turystów do Nowego ZOO zderzyła się z samochodem osobowym i następnie wypadła z szyn!

Szczegóły zdarzenia nie są obecnie znane. Radio Poznań informuje o jednej poszkodowanej osobie. Informacje te potwierdzili strażacy.

- Na miejscu zdarzenia prowadzimy obecnie nasze działania. Ucierpiała jedna osoba. To maszynistka Maltanki - przekazał dyżurny strażaków.

Krótki komunikat w sprawie wypadku wydało MPK Poznań.

- Uwaga! Od godz.15.18 z powodu wypadku kolejki Maltanka przy ul. Krańcowa -Wiankowa, kursowanie pociągu wstrzymane do odwołania - czytamy na stronie MPK Poznań.

'; } }); } var observer = new IntersectionObserver(onIntersection, interactSettings); observer.observe(document.getElementById('0fa9b65e52a3494f90b3d613e04c757a')); });
Jak będzie przebiegała trasa tramwajowa na Naramowice

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.