Poznań: Zajęcia odwołane z powodu... braku krzeseł. Problemy w nowym budynku UAM

2015-10-15 11:10 Marta Glanc
Nowy budynek Collegium Historicum
Autor: fot. MOs810/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Nowy budynek Collegium Historicum

Studenci Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nie mają zajęć  - wszystkiemu winien jest brak krzeseł w salach wykładowych nowego budynku. Zajęcia odwołano a władze uczelni tłumaczą, że mebli nie dostarczyła na czas firma. 

Od tego roku akademickiego wydział historyczny przeniósł się na Morasko. Nowy budynek jest nowoczesny, przestronny jednak ma jedną wadę - brak w nich krzeseł. Wszystko z powodu firmy, która nie dopilnowała terminu dostarczenia mebli. Uniwersytet musiał odwołać zajęcia - trzy kierunki mają przedłużone wakacje. 

Collegium Historicum bez krzeseł 

- Trwają negocjacje z firmą. Zajęcia póki co są zawieszone do końca tygodnia. W przyszłym tygodniu, w zależności od rozowju sytuacji, będą podjęte dalsze kroki. Aby zajęcia mogły się odbywać, najpierw muszą być zamontowane krzesła - tłumaczy Radiu ESKA  Dominika Narożna z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Chociaż sytuacja wydaje się zabawna, władzom uczelni nie jest do śmiechu. Krzesła się pojawiły, jednak nie zostały wykonane zgodnie z opisem. Na razie więc do użytku studentów oddano jedynie cztery sale w nowym gmachu Collegium Historicum. Do 16 października przedłużone mają wakacje studenci wschodoznawstwa, muzykologii  oraz historii. 

Uczelnia liczy na to, że od poniedziałku wszystko wróci do normy. Jeżeli jednak firma nie wywiąże się z umowy, może ponieść konsekwencje finansowe. 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE