Poznaniacy śmiecą w lasach! Leśnicy znajdują tam CUDA

2020-01-13 14:57 Iga Nawojczyk
Poznaniacy śmiecą w lasach/ zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com/MemoryCatcher

Zamiast utylizować wolą zostawić je same sobie w lesie. Poznaniacy idą na łatwiznę i śmieci zostawiają na terenach zalesionych. Dzikie śmietniska w wielkopolskich lasach to zmora leśników.

Dzikie śmietniska w wielkopolskich lasach to zmora leśników. I nie chodzi tu tylko o papierki po słodyczach czy butelki po napojach. Poznaniacy zostawiają w lasach czasem bardzo dziwne rzeczy.

W lesie znajdujemy cuda. Opony, jajka, meble, telewizory, wraki samochodów. Śmieci jest mnóstwo, śmieci są różne, ale też jest bardzo dużo śmieci, które ewidentnie pochodzą z gospodarstw domowych - mówi Małgorzata Krokowska - Paluszak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

W samym 2018 roku leśnicy wydali ponad 2 miliony złotych na uprzątnięcie terenów zalesionych w województwie wielkopolskim.

My moglibyśmy te pieniądze przeznaczyć na zupełnie inny cel, dlatego apelujemy o to abyście państwo nie wyrzucali tych śmieci do lasu, a jeżeli znacie miejsca bądź też osoby, które to robią to prosimy informować najbliższe leśnictwo czy nadleśnictwo o tym, że taka sytuacja ma miejsce.

Dodajmy kara za wyrzucanie śmieci do lasu wynosi nawet do 5 tysięcy złotych.