Rynek Łazarski zmieni się nie do poznania! Wiosną rusza remont

2020-01-13 16:00 Maciej Melcer
Miasto podpisało własnie umowę na jego przebudowę.
Autor: www.poznan.pl

Miasto podpisało własnie umowę na jego przebudowę.

Teren targowiska zostanie zadaszony. Liczba miejsc parkingowych i układ drogowy nie zmienią się. Pojawi się 50 nowych drzew, fontanna i plac zabawa. Chodniki zostaną poszerzone.

- Do tej pory Rynek Łazarski pełnił głównie funkcję handlową. Po przebudowie stanie się przestrzenią wielofunkcyjną, wychodzącą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców. W miejscu obecnego rynku powstanie nowoczesne zadaszone targowisko na planie koła z dogodnym dojazdem i miejscem dla dostaw. Poprawiona zostanie też jakość infrastruktury technicznej. Powstaną nowe szersze chodniki, a przestrzeń umożliwi organizację wydarzeń plenerowych. Pojawi się także zielony skwer i teren na kawiarniane ogródki, fontanna oraz miejsce zabaw dla dzieci- mówi Katarzyna Parysek - Kasprzyk , zastępczyni dyrektora BIura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Na czas remontu kupcy przeniosą się na parking za szkołą muzyczną i katolicką przy ul. Głogowskiej.

- Targowisko tymczasowe zostanie wyposażone w wygodne zadaszenie i stoły handlowe, na których kupcy będą mogli prowadzić swoją działalność. Pojawią się też pawilony i sanitariaty. Gdy, wspólnie z generalnym wykonawcą, zorganizujemy tymczasowe targowisko i przeprowadzimy tam kupców, rozpoczną się te działania zmierzające do przebudowy płyty rynku i skweru im. Kazimierza Nowaka - wyjaśnia Katarzyna Parysek-Kasprzyk.

Przebudowa rynku rozpocznie się wiosną i zakończy jesienią 2021 roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 42 miliony złotych.