Szamotuły: Napadli, pobili, ukradli telefon komórkowy. Wszystko przez… DZIEWCZYNĘ

2020-06-30 12:02 MROK
SMS, telefon komórkowy
Autor: East News SMS-y stają się dzisiaj niezbędnym narzędziem

W biały dzień i na ulicy 17-latek i 22-latek napadli w Szamotułach (woj. wielkopolskie) 16-letniego chłopca. Pobili go, skopali i ukradli telefon komórkowy. Rozbój nie był przypadkowy, bo wszyscy się znali i wcześniej pokłócili się o… dziewczynę. Teraz agresywnym mężczyznom grozi 12 lat za kratkami.

Przemoc to nigdy nie jest dobre rozwiązanie jakiegokolwiek konfliktu. Przekonali się o tym młodzi mężczyźni, którzy kłótnię o dziewczynę postanowili zakończyć bijatyką. 16-latek został napadnięty w Szamotułach, gdy szedł ulicą.

Czytaj: Pies WISIAŁ na płocie! Skomplikowana akcja ratownicza w Węgorzewie [ZDJĘCIA]

- Został pobity przez dwóch mężczyzn w wieku około 20-lat. Po tym, jak był bity i kopany, sprawcy zabrali mu telefon komórkowy. Poszkodowany nie znał ich danych, jednak wiedział kim są. Policjanci dowiedzieli się, że powodem ich nagannego zachowania była sprzeczka o dziewczynę jednego z napastników - mówi Sandra Chuda z szamotulskiej policji. 16-latek na szczęście nie został mocno poturbowany.

Mundurowi szybko schwytali napastników. Byli to dwaj mieszkańcy Wronek w wieku 17 oraz 22 lat. Przy 17-latku funkcjonariusze znaleźli telefon, który należał do pokrzywdzonego. - Mężczyźni zostali przesłuchani przez szamotulskich dochodzeniowców.  Usłyszeli zarzuty rozboju. Jeden z nich przyznał się do zarzucanego czynu, drugi natomiast stwierdził, że jest niewinny - mówi Chuda.
Za rozbój mężczyznom może grozić do 12 lat więzienia. O wymiarze kary zadecyduje sąd.
 

Pijany kierowca nie potrafił zapanować nad swoim autem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.