Tajemnicze namioty na placu Wolności. O co chodzi? "Czas na bunt"

2021-02-26 12:37 bm
Tajemnicze namioty na placu Wolności. O co chodzi? Czas na bunt
Autor: Extinction Rebellion Poznań Tajemnicze namioty na placu Wolności. O co chodzi? "Czas na bunt"

Na placu Wolności w Poznaniu pojawiły się tajemnicze namioty, a w wielu częściach miasta wywieszono plakaty i banery z hasłem "czas na bunt". O co chodzi? Co to za akcja? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Grupa "Extinction Rebellion Poznań" rozpoczęła akcję w ramach Poznańskiego Panelu Obywatelskiego. Poświęcony jest on zmianom klimatu, ale aktywiści wyrażają zastrzeżenia do jego organizacji. Największe pretensje mają do prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

- Chcemy aby Panel Obywatelski był traktowany poważnie, a jego ustalenia nie poszły do kosza, ani nie zostały zbagatelizowane. Głos mieszkańców dla włodarza powinien być najważniejszy. Niestety zaangażowanie Pana Prezydenta jest naprawdę lakonicznie w porównaniu z wagą tego tematu. Panie Prezydencie, my chcemy tylko porozmawiać! Chcemy aby nasza praca na rzecz Panelu nie poszła na marne, chcemy aby Poznański Panel Obywatelski był przykładem dla innych miast oraz dla Parlamentu i Rządu RP - czytamy w oświadczeniu grupy.

W piątek (26 lutego) o godzinie 8:00 rozbito namioty na placu Wolności i rozpoczęto głodówkę. - Głodówka dla klimatu - głosi napis znajdujący się obok namiotów. Zresztą w różnych rejonach Poznania wywieszono plakaty i banery z różnymi hasłami. Ich zdjęcia możecie znaleźć w galerii, która znajduje się na końcu artykułu.

Głośny protest w Łodzi
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE