Ulica Składowa to wstyd dla Poznania? [AUDIO] Sterty śmieci straszą mieszkańców

2015-10-28 10:10 Marta Glanc
Ulica Składowa straszy mieszkańców Poznania
Autor: fot. Rada Osiedla Stare Miasto Ulica Składowa straszy mieszkańców Poznania

Radni ze Starego Miasta oraz  Wildy alarmują - ulica Składowa jest w opłakanym stanie. Stara i nierówna nawierzchnia oraz sterty śmierci to tylko niektóre z problemów tego miejsca. Czy Składowa to wstyd dla naszego miasta? 

- Nierówne kocie łby, dziurawe chodniki zmieniające się w błotnistą ścieżkę, fetor moczu, sterty śmieci. To ulica Składowa w centrum stolicy Wielkopolski, ważny trakt komunikacyjny do tak zwanego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - opisuje Tomasz Dworek, radny ze Starego Miasta.

Rada Osiedla Stare Miasto i Rada Osiedla Wilda wspólnie apelują do władz miasta, aby zajęły się tym problemem. Podkreślają, że ulica Składowa jest cześcią centrum oraz bardzo ważnym jego punktem, ponieważ znajduje się w sąsiedztwie dworca PKP.  Po wybudowaniu nowego dworca zyskała także dodatkową funkcję - korzystają z niej przede wszystkim pasażerowie. 

Brud i smród na Składowej 

- Chodniki oraz jezdnia w głębi ulicy wyglądają nieciekawie. Mieszkają tutaj pod mostem bezdomni. Wiele osób załatwia tutaj także swoje potrzeby fizjologiczne - mówi Małgorzata Osińska z Rady Osiedla Stare Miasto.

Posłuchajcie całej rozmowy z radną, którą przeprowadził nasz reporter, Kuba Krzyżański:

Pod Mostem Dworcowym znajduje się zapomniany parking oraz garaże dla rowerów, które nieodpowiednio oznakowane, służą teraz za noclegownie dla bezdomnych. Radni apelują, aby miasto coś z tym zrobiło - w końcu jest to ważna ulica, którą przemierzają każdego dnia poznaniacy oraz przyjezdni, w drodze na dworzec. 

Jest ratunek dla Składowej?

Jak dowiedział się Głos Wielkopolski, planowana jest przebudowa ul. Składowej. Na pierwszy ogień pójdzie kostka brukowa, która zostanie wymieniona na asfalt - zapewnia Zarząd Dróg Miejskich. Później dojdzie do wymiany chodników oraz postaranie się o więcej zieleni. Z kolei policja zapowiada usunięcia garaży dla rowerów, gdzie obecnie nocują bezdomni.