Wielkopolskie: Kolejnych 7 nowych zachorowań na koronawirusa

2020-03-29 20:54 oprac. AG
Trzeci przypadek koronawirusa
Autor: pixabay.com Badania potwierdziły koronawirusa u starszej mieszkanki Tarnowa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. W województwie wielkopolskim stwierdzono kolejnych 7 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

Są nowe dane o zachorowaniach na chorobę COVID-19 wywołaną śmiertelnie niebezpiecznym koronawirusem. W Polsce to w sumie 91 nowych przypadków potwierdzonych testami. Oto lista nowych zachorowań stwierdzonych przez lekarzy: 40 osób woj. mazowieckie, 20 osób woj. dolnośląskie, 8 osób woj. śląskie, 7 osób woj. wielkopolskie, 5 osób woj. małopolskie, 4 osoby woj. lubelskie, 4 os. woj. pomorskie i po 1 osobie z województw: podlaskiego, zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego.

Koronawirus w Polsce - relacja

Niestety resort zdrowia powiadomił też o 2 osobach, którym nie udało się zwycięsko stoczyć ciężkiej walki z koronawirusem. To 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach i 72-latek ze szpitala w Tychach. Obaj mieli choroby współistniejące. W sumie w Polsce odnotowano już 1862 zachorowania na COVID-19. 22 osoby zmarły.

Koronawirus - przepowiednia ojca Klimuszki

Epidemia w Polsce wciąż się rozwija. Zatem apelujemy: zostańcie w domach! To jedyne, co może uchronić przed zakażeniem śmiertelnie niebezpiecznym wirusem. W czasie epidemii niedopuszczalne są imprezy, spotkania rodzinne, przyjmowanie gości w domu. Wszelkie kontakty trzeba maksymalnie ograniczyć. W przeciwnym razie czeka nas taki dramat, jaki obecnie rozgrywa się we Włoszech, Hiszpanii, Francji, USA. Jedyne, co może zminimalizować ryzyko zakażenia jest pozostanie w domu i maksymalne ograniczenie kontaktów.