Wychowanek Realu Madryt w Warcie Poznań!

2020-09-15 19:26 MC
Mario Rodriguez
Autor: Warta Poznań Mario Rodriguez

Warta Poznań nie zakończyła budowy zespołu na sezon 2020/2021. Świadczy o tym zakontraktowanie Mario Rodrigueza. Hiszpan, będący wychowankiem Realu Madryt, trafił do PKO Ekstraklasy na zasadzie wolnego transferu.

Warta Poznań po awansie do PKO Ekstraklasy nie rzuca swoją grą na kolana. W trzech dotychczasowych meczach wywalczyła punkt. Co szczególnie może martwić trenera Piotra Tworka, to fakt, że jego piłkarze nie strzelili nawet jednego gola. Być może receptą na nieskuteczność okaże się transfer Mario Rodrigueza, który podpisał dwuletni kontrakt.

Młodziutki Oskar Nowak zagrał przeciw Realowi i komentuje na gorąco dla SE

- Jestem dumny z tego, że zostałem pierwszym Hiszpanem w długiej historii Warty Poznań. Teraz nie mogę się już doczekać pierwszego treningu z drużyną, co mam nadzieję, nastąpi już w środę. Jestem bardzo ambitnym człowiekiem i bardzo chcę pomóc drużynie w osiąganiu celów - powiedział Rodriguez.

Dlaczego Legia Warszawa nie ogłasza pozyskania Joela Valencii?

- Gdy pojawiła się oferta z Warty Poznań, spodobał mi się pomysł, by przenieść się do Polski. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które powiedziały mi, że Ekstraklasa jest bardzo dobrą ligą do tego, żeby pokazać swoje umiejętności i dalej się rozwijać. Dlatego uważam, że to bardzo dobry krok w mojej karierze. Jestem dumny, że podpisałem kontrakt z Wartą Poznań i będę robił teraz wszystko, co potrafię, żeby być wzmocnieniem drużyny - dodał.

23-latek występuje przede wszystkim jako skrzydłowy. Karierę rozpoczynał w Realu Madryt, gdzie spędził siedem lat. Wielkiej kariery tam nie zrobił i w 2017 roku odszedł. Ostatni sezon spędził w Granadzie, w barwach której rozegrał po jednym meczu w Primera Division i Pucharze Króla.