Co artysta miał na myśli?

Za bazgroły na budynkach może trafić do więzienia nawet na 5 lat. 18-latek swój podpis zostawił w 40 miejscach

2022-10-06 9:27

Około 40 miejsc swoim graffiti zniszczył 18-latek z Trzcianki. Zidentyfikować wszystkich zniszczonych przez 18-latka miejsc nie było trudno, bowiem w każdym z nich zostawił ten sam podpis. Szkody, jakie wyrządził nastolatek, szacuje się na kilkanaście tysięcy. Za zniszczenie mienia grozi mu 5 lat więzienia.

W ostatnich dniach policjanci z Trzcianki otrzymywali coraz częściej sygnały o tym, że elewacje budynków mieszkalnych, bloków, urzędów oraz sklepów są niszczone. Nieznany sprawca malował na nich farbą w sprayu graffiti. "Artysta" nie oszczędził również skrzynek elektrycznych, klatek schodowych oraz wiaty na wózki przy jednym z marketów.

Trzcianeccy kryminalni zajęli się sprawą i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Skuteczne działania operacyjne pozwoliły na ustalenie im wandala, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Trzcianki.

Na tropie artysty

W miniony piątek kryminalni zatrzymali graficiarza w miejscu zamieszkania. Trafił prosto do komisariatu, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. - Młody mężczyzna przyznał się policjantom, że uszkodził wiele budynków i obiektów, lecz nie potrafił wskazać ich dokładnej ilości, jak również nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania - wyjaśnia Karolina Górzna-Kustra z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Aktualnie śledczy ustalają pozostałych pokrzywdzonych oraz szacują dokładną wartość strat. Na ten moment szkody wycenia się na kilkanaście tysięcy złotych. Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z kodeksem karnym, wandal może trafić za kratki nawet na 5 lat. Niewykluczone, że 18-latek po decyzji sądu będzie musiał pokryć koszty usunięcia swoich malowideł.

Mieszkańcy nie mogą wychodzić na balkony. Granda we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają