Zadbają o czystość na swoim fyrtlu! Przyłącz się do akcji sprzątania świata

2019-09-10 14:28 Maciej Melcer
Zadbają o czystość na swoim fyrtlu! Przyłącz się do akcji sprzątania świata
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Wszystko odbywa się w ramach międzynarodowej akcji sprzątania świata. Poznaniacy również mogą zadbać o porządek. W ubiegłym roku w ramach akcji wiosennej i jesiennej udało się zebrać 250 ton śmieci. Jak będzie tym razem?

Osoby, które chcą włączyć się do działania, mogą zgłosić się do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Sprzątanie potrwa od 20 do 22 września. - Akcja ma swoje dwie edycje w roku- wiosenną i jesienną. Bierze w nich udział od 80 do 100 podmiotów i grup nieformalnych. Są to m.in. uczniowie poznańskich szkół czy przedstawiciele rad osiedlowych- mówi Jan Rot z Urzędu Miasta.

Do akcji mogą się włączyć również pojedyncze osoby: - Niezbędne informacje na temat akcji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania (ul. 3 Maja 46). Grupy chętne do działania mogą przesyłać zgłoszenia do 10 września, na adres mailowy: agata_checinska@um.poznan.pl lub gk@um.poznan.pl. W dniach 16, 17 i 18 września, w godz. 8:00 - 15:00w siedzibie WGK można będzie odbierać worki i rękawice. Po akcji śmieci zebrane przez zgłoszonych wolontariuszy, zostaną odwiezione do sortowni San-Eko, przy ul. Gołężyckiej - informuje Urząd Miasta.

W ubiegłym roku w ramach akcji wiosennej i jesiennej udało się zebrać 250 ton śmieci.