Bez zaproszenia NIE WEJDZIESZ do tego kościoła! Nietypowy pomysł poznańskiej parafii

i

Autor: Radomil talk, CC BY-SA 3.0 Bez zaproszenia NIE WEJDZIESZ do tego kościoła! Nietypowy pomysł poznańskiej parafii

Zakonnik ZGWAŁCIŁ kobietę na ołtarzu! Robił to także w Poznaniu?! Dominikanie proszą o kontakt

2021-03-24 13:00

Wstrząsająca relacja dotycząca tego, co działo się w zakonie dominikanów. Ojciec Paweł przez wiele lat miał dopuszczać się nadużyć. Ofiary księdza zdradziły co działo się w murach kościołów. Okazuje się, że dominikanin pełnił swoją posługę także w Poznaniu. Czy także tutaj znalazły się jego ofiary?

Dominikanie z Wrocławia na początku marca 2020 r. otwarcie przyznali, co działo się w zakonie jeszcze 20 lat temu. Bracia Konwentu św. Wojciecha napisali w dokumencie, że dopiero teraz skonfrontowali się z faktami, "wobec których nie można pozostać obojętnym". To oświadczenie szokuje, a duchowni nie przebierają w słowach; pisząc o sekcie, przemocy seksualnej i braku pomocy. Dominikaninem, który miał skupić wokół siebie prawdziwą sektę okazał się ojciec Paweł. Jego ofiary opisały przerażające fakty.

- Jedną z dziewczyn brutalnie i często gwałcił. Na przykład wpadał do ciasnego pomieszczenia, podduszał ją, gwałcił i wykrzykiwał na cały głos grzechy innych ludzi ze wspólnoty - przyznała jedna z ofiar na łamach portalu onet.pl.

Ojciec Paweł pracował w Poznaniu

Szybko okazało się, że ojciec Paweł M. w latach 1989 - 1996 był duszpasterzem w poznańskim klasztorze. W związku z tym dominikanie z Poznania wydali obszerne oświadczenie.

- Informuję, że jesteśmy jako Zakon zdeterminowani, by wyjaśnić sprawę do końca i umożliwić jej osądzenie zarówno na gruncie prawa państwowego, jak i kościelnego. Chcemy zrobić to w sposób jak najbardziej jawny i możliwie szybki - napisał Paweł Kozacki OP.

Prowincjał poinformował, że ciągle poznawane są mroczne, nowe fakty z przeszłości ojca Pawła M.

- Wszcząłem kanoniczny proces karny, a zebrane dokumenty zostaną w trybie pilnym wysłane do Rzymu do Kurii Generalnej Zakonu, a przez nią do Watykanu. W związku z tym jeszcze raz bardzo proszę i zachęcam, by osoby, które – w jakimkolwiek miejscu i czasie – doznały krzywdy ze strony ojca Pawła M., zgłosiły to nam: osobiście, telefonicznie lub mailowo - dodał.

Pełne oświadczenie poznańskich dominikanów oraz informacje dotyczące kontaktu w tej sprawie znajdują się TUTAJ.

Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany