Brutalnie ZGWAŁCIŁ cztery prostytutki. Bestia z Mogielnicy skazana

2020-02-13 9:04 MK
Brutalnie ZGWAŁCIŁ cztery prostytutki.
Autor: pixabay.com Mężczyzna został skazany na 17 lat więzienia.

Sąd Okręgowy w Częstochowie skazał Konrada J., mieszkańca Mogielnicy, na 17 lat więzienia. Mężczyzna był oskarżony o gwałty na czterech prostytutkach oraz o zabójstwo jednej z nich. Sąd uznał go winnym przestępstw seksualnych, ale wyeliminował zarzut zabójstwa.

Jak informuje portal „Jabłonka”, do przestępstw seksualnych dochodziło w 2017 roku w województwie śląskim oraz łódzkim - w Wikłowie koło Częstochowy, Danielowie koło Radomska, a także w Piotrkowie Trybunalskim i Dąbrowie Górniczej. Konrad J. został zatrzymany i aresztowany w grudniu 2017 r. po brutalnym pobiciu i zgwałceniu 26-letniej Bułgarki. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny znaleziono telefony komórkowe i inne przedmioty, które należały do innych ofiar.

Konrad J. - działał tak samo - wyjeżdżał z domu dostawczym samochodem. Następnie szukał kontaktu z prostytutkami, które oferowały swoje usługi przy drogach. Zabierał kobietę do lasu i tam wiązał, bił, gwałcił, a na koniec okradał.

W trakcie śledztwa ustalono, że 18 grudnia 2017 roku w Danielowie (powiat radomszczański) znaleziono płytko zakopane zwłoki 19-letniej obywatelki Bułgarii, która zajmowała się świadczeniem usług seksualnych. Dziewczyna zaginęła 22 maja 2017 roku. Policjanci powiązali Konrada J. z zabójstwem 19-letniej prostytutki. Początkowo Konrad J. przyznał się do zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Jednak na końcowym etapie śledztwa mężczyzna zmienił wyjaśnienia, nie przyznał się do zabójstwa obywatelki Bułgarii. Sąd przyjął, że oskarżony działał w warunkach art. 91 Kodeksu karnego (ciągu przestępstw) i wymierzył mu karę 17 lat więzienia.

Prokuratura oskarżyła Konrada J. o gwałty na czterech prostytutkach oraz zabójstwo jednej z nich. Sąd nie podzielił tego stanowiska i wyeliminował zabójstwo z opisu czynu. Przyczyny tej decyzji nie zostały podane do wiadomości publicznej. Sąd zobowiązał również mężczyznę do wypłaty pokrzywdzonym - po 15 tys. zł. Na podstawie opinii biegłych psychologów stwierdzono, że oskarżony spełnia psychologiczne kryteria seryjnego sprawcy działającego z motywacji seksualnej. Sprawca ma odbywać karę w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Prokuratura zapowiada apelację.