Deszcze i burze powracają. Niepokojące prognozy [Pogoda Toruń 7.07.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Deszcze i burze powracają. Niepokojące prognozy [Pogoda Toruń 7.07.2022]

Najnowsza prognoza dla Torunia

Deszcze i burze powracają. Niepokojące prognozy [Pogoda Toruń 7.07.2022]

2022-07-18 12:26

Pogoda Toruń 7.07.2022. W czwartek mogą się przydać parasole. Lokalny ekspert Rafał Maszewski podaje, że możliwe są sporadyczne opady deszczu. Pod koniec tygodnia pogoda szykuje kolejne, niezbyt miłe niespodzianki. Sprawdzamy pogodę długoterminową dla Torunia i prognozy na najbliższe godziny.

Pogoda na czwartek dla Torunia. Co nas czeka 7 lipca?

Prognoza pogody na czwartek (7.07.2022 r.) dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego nie zachwyca. Ekspert i meteorolog Rafał Maszewski pisze na stronie pogodawtoruniu.pl, że chmury zdominują niebo wiatr będzie umiarkowany, a ciśnienie na lekko obniżonym poziomie. - Sporadycznie możliwy jest słaby deszcz. Prawdopodobieństwo oceniam na 30-40%. Największa szansa na opady w godzinach wieczornych - przekazuje Maszewski.

Czytaj też: Walczył z terrorystami, a wykończył go mobbing przełożonych?! Wstrząsające wyznania byłego majora ABW

- Temperatura powietrza jak na lipiec nas nie zachwyci i po południu osiągnie maksymalnie 19; 20 stopni. Odczujemy łagodny chłód. Warunki biometeorologiczne będą obojętne - podaje Rafał Maszewski w prognozie na czwartek, 7 lipca.

Pogoda długoterminowa dla Torunia. Burze i niespokojny koniec tygodnia?

W nocy z czwartku na piątek (7/8.07.2022) w Toruniu i okolicach pojawią się przelotne opady deszczu. Zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia może zagrzmieć. Podobny klimat zostanie z nami również w weekend, choć w sobotę i niedzielę eksperci nie spodziewają się burzy. Momentami może powiać dość silny wiatr. Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie 21-22 stopni Celsjusza, więc pod tym względem będzie raczej przyjemnie. Nocami na termometrach 12-13 stopni.

Prognoza długoterminowa dla Torunia. Kiedy poprawa pogody?

Na większą aktywność słońca trzeba będzie poczekać do 12 lipca, a dzień później odnotujemy ocieplenie. Na termometrach będzie ok. 24-25 stopni, a opady wezmą sobie urlop. Ciśnienie będzie na stabilnym poziomie. Pod koniec tygodnia temperatury mogą nawet przekroczyć 30 stopni, więc będziemy ostrzegać przed upałami. Aktualne prognozy regularnie odświeżamy na stronie se.pl/torun.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE