Będzie kolejny przetarg na basen na ulicy Matuszczaka w Rzeszowie!

2020-01-15 11:56 wk
Będzie kolejny przetarg na basen na ulicy Matuszczaka w Rzeszowie!
Autor: Pixabay.com/ 2476217

Rzeszowski magistrat znów poszukuje wykonawcy. Poprzednią umowę trzeba było zerwać, bo inwestycja nie była realizowana zgodnie z planami ratusza. Na oferty miasto czeka do końca stycznia. Jeśli tym razem się uda, być może pod koniec 2021 r. basen będzie gotowy.

Rzeszowski ratusz nie ma szczęścia do wykonawców przebudowy kąpieliska przy ul. Matuszczaka. Z poprzednim trzeba było przerwać współpracę, a wcześniej, po nieudanych przetargach, trzeba było „znaleźć” dodatkowe pieniądze na wykonanie modernizacji, wycenianej przez oferentów nie na 20 mln, jak szacował magistrat, a na 25 mln zł.


Wówczas decyzję o dodatkowych 5 mln zł z kasy miasta podjęli radni na posiedzeniu w maju 2018 roku. Tym samym, inwestycja miała ruszyć. Niestety, problemy z późniejszymi wykonawcami doprowadziły do tego, że miasto zdecydowało się na rozpisanie nowego przetargu. Oferty można składać do końca stycznia.


Sam basen ma być inwestycją, jak przyznaje rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa, „ z prawdziwego zdarzenia”. W związku z tym, że Rzeszów ma „mocną” ekipę w skokach do wody, magistrat chce, by na nowym basenie można było rozgrywać międzynarodowe zawody. Rzecznik dodaje również, że kąpielisko dostępne będzie nie tylko dla sekcji skoczków, ale również dla mieszkańców miasta oraz osób spoza Rzeszowa.

Basen i co jeszcze? Mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa

Miasto projekt kąpieliska chce mieć gotowy już w tym roku, a w przyszłym przystąpić do prac. Koszt budowy basenu to wspomniane już ok. 25 mln zł. Połowę tej kwoty być może pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki.