Branża hotelarska, kierunkiem przyszłości!

2019-08-19 9:14 Artykuł sponsorowany
Hotel Bacówka Radawa Spa
Autor: mat.prasowe Hotel Bacówka Radawa Spa

Liczba turystów stale rośnie, dlatego podobną tendencję ma zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny hotelarstwa, a także osób pracujących w sektorze animacji czasu wolnego. Co więcej, jak pokazują badania, na Podkarpaciu brakuje kandydatów posiadających kompetencje niezbędne do pracy w branży HoReCa.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy, PWSTE w Jarosławiu utworzyła kierunek Hotelarstwo i animacja czasu wolnego. – To kierunek nowoczesny i w pełni praktyczny. Za cel postawiliśmy sobie wykształcenie profesjonalnej kadry, która z łatwością będzie poruszać się w środowisku hotelarskim, zarówno w małych pensjonatach, jak i dużych kompleksach hotelowych w kraju i za granicą. Od początku stawialiśmy na rozwój umiejętności, dlatego do współpracy zaprosiliśmy 4- i 5-gwiazdkowe hotele – komentuje dr Marcin Warchoła, koordynator Hotelarstwa i animacji czasu wolnego w PWSTE w Jarosławiu.

Studia Twoich marzeń!

Już od roku studenci Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu szkolą się pod okiem wybitnej kadry. Co więcej, dzięki podpisanej umowie o współpracy już na pierwszym roku studiów odbyli praktyki w Hotelu Bacówka Radawa&SPA ****. Studia mają charakter dualny, który pozwala łączyć naukę z pracą. Program studiów został skonstruowany w taki sposób, aby zajęcia na Uczelni odbywały się tylko 3 dni w tygodniu, natomiast pozostałe dni studenci mogą poświęcić na praktyki, staże lub pracę zawodową. 

Jednak, aby jeszcze lepiej przygotować ich do przyszłego zawodu, Uczelnia postawiła sobie za cel przygotowanie w pełni wyposażonej pracowni hotelarskiej. To zapewnia im stały dostęp do profesjonalnie wyposażonych pomieszczeń, w których mogą szkolić swoje umiejętności. Pracownia ma być urządzona tak, by jak najlepiej odwzorowywała recepcję oraz pokój hotelowy.

Pracownia hotelarska

W pierwszym pomieszczeniu do dyspozycji studentów będzie lada recepcyjna, krzesła, klucznica, meble ekspozycyjne, a także sejf depozytowy. Dodatkowo stanowisko wyposażone zostanie w niezbędny sprzęt komputerowy wraz urządzeniami peryferyjnymi, terminalem POS, monitorem LED, urządzeniem wielofunkcyjnym. Druga strefa to z kolei pokój hotelowy. Jest to elementarna część każdego obiektu noclegowego, dlatego znajomość podstawowego wyposażenia oraz umiejętność pracy w tzw. służbie pięter są newralgicznymi umiejętnościami dla każdego studenta. Jednostka mieszkalna wyposażona zostanie m.in. w: łóżko, pościel, szafę, stolik nocny, zestaw powitalny, biurko, lustro. Całość zostanie uzupełniona o najnowocześniejsze hotelowe systemy informatyczne wraz ze stanowiskami komputerowymi.

Nowa pracownia dla kierunku Hotelarstwo i animacja czasu wolnego powstanie dzięki środkom otrzymanym z Urzędu Marszałkowskiego. Rektor PWSTE w Jarosławiu, prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman podpisał umowę z Urzędem, na mocy której Uczelnia otrzyma dofinansowanie w wysokości blisko 50 tys. zł na przygotowanie i wyposażenie pracowni hotelarskiej.

Artykuł sponsorowany