Chore i porzucone psy przywracają zdrowie Michałowi. Łzy cisną się do oczu (GALERIA)

2019-08-20 4:48 BO

Chociaż sam jest niepełnosprawny, otacza troską i miłością najbardziej potrzebujące zwierzaki. Kilka razy w tygodniu przyjeżdża na wózku inwalidzkim do przemyskiej lecznicy Ada i zabiera na spacer jej chorych podopiecznych. - Michał to nasz najlepszy wolontariusz – mówią o nim pracownicy Ady.

Do lecznicy na Podkarpaciu trafia mnóstwo chorych zwierzaków z całej Polski. Tam są leczone i dochodzą do siebie, jednak jak wszelkie stworzenia małe i duże najbardziej potrzebują miłości i czułości.

- Właśnie to zapewniają im nasi wolontariusze – mówi szef lecznicy Radosław Fedaczyński,

Jedną z takich dobrych dusz jest 18-letni Michał Forbot. Chociaż choroba przykuła do wózka inwalidzkiego, nie traci energii ani chęci do życia.

- On najlepiej wie, że w chorobie najważniejsze jest odczuwać wsparcie innych. Dlatego tak zapamiętale wspiera naszych podopiecznych. Kocha zwierzaki, a one kochają jego – dodaje szef Ady.

Ta obustronna miłość służy zarówno zwierzakom, jak i Michałowi.

- Spacery z pieskami z lecznicy pomagają mi funkcjonować. Czuję się potrzebny, a przez to zdrowszy – tłumaczy skromnie Michał, najlepszy wolontariusz przemyskiej lecznicy dla zwierząt.

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl