Dwie osoby poniosły śmierć w poważnym wypadku w Zarszynie [AKTUALIZACJA]

2019-08-13 17:20 BL
Wypadek samochodowy w Zarszynie (pow. sanocki)
Autor: KPP Sanok Wypadek samochodowy w Zarszynie (pow. sanocki)

W zderzeniu trzech samochodów w miejscowości Zarszyn w powiecie sanockim doszło poniedziałkowego poranka. Początkowe informacje mówiły o czteech rannych osobach. Niestety, dwóch z nich nie udało się uratować - zmarły w szpitalu.

Do wypadku doszło około godziny 8.30 na drodze krajowej nr 28 w Zarszynie (ul. Podkarpacka) pomiędzy Iwoniczem, a Sanokiem. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe.

Jak informuje sanocka policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fiatem Punto 62-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym Peugeotem. W tym czasie kierujący Fiatem Doblo, aby uniknąć zderzenia zjechał do przydrożnego rowu.

Ranne zostały cztery osoby, które zostały przetransportowane do szpitali w Sanoku i Brzozowie. Według pierwszych informacji, doznały one urazów kończyn górnych i potłuczeń. Niestety, późniejsze wieści były znacznie bardziej tragiczne. Okazuje się, że dwóch osób, które uczestniczyły w tym zdarzeniu - kierowcy i 64-letniego pasażera Fiata Punto nie udało się uratować - obaj mężczyźni zmarli w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Dodajmy, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

W miejscu zdarzenia droga była całkowicie zablokowana. Łącznie utrudnienia trwały około dwóch godzin, czyli do około 10.30. Policja i straż pożarna prowadziła kierujących na objazdy. Aktualnie ruch odbywa się w tym miejscu już bezproblemowo.