LUBACZOW

i

Autor: Beata Olejarka Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie. Dziadek wykorzystywał seksualne 6-letnią wnuczkę w tym domu?

Dziadek wykorzystywał seksualne 6-letnią wnuczkę?! Rodzinne piekło pod Lubaczowem [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-02 8:59

Mała wieś w powiecie lubaczowskim jest wstrząśnięta. W ubiegłym tygodniu został aresztowany 76-letni Zygmunt W. Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie sprawdza, czy krzywdził on 6-letnią wnuczkę. Miał ją wykorzystywać seksualnie we własnym domu. W tym samym, w którym mieszka cała rodzina: dziadkowie, rodzice i ośmioro dzieci. Prokuratura sprawdzi też, czy pozostała siódemka nie była wykorzystywana. Jak długo trwało rodzinne piekło pod Lubaczowem?

Mieszkańcy wsi są zdezorientowani. Wielu nie dowierza, że kochający dziadek, który często zostawał z dziećmi, zabierał je do kościoła, mógł coś zrobić jednej z wnuczek. Jednak sąsiedzi widzieli w domu policję, pracowników GOPS i zauważyli zniknięcie Zygmunta W. To potęguje niepewność.

Sama rodzina w lokalnym środowisku nie ma najlepszej opinii. – Jak się dowiedziałam, że go zabrali do aresztu, bo miał coś wnuczce robić, to aż usiadłam! Przecież on z tymi dziećmi do kościoła chodził. Razem pod jednym dachem, codziennie się widzieli, bo tam wszyscy na kupie mieszkają. Mają krowy, ale żadne nie pracuje. Żyją z zasiłków, a jest tego trochę, bo mają ośmioro dzieci, chyba co rok rodzone. Był tam jakiś pracownik z GOPS-u, ale nie wiem dlaczego. Oni tacy za bardzo zaradni nie są, ale żeby nie zauważyć, że dziadek coś robi wnuczce? Przecież ta dziewczynka ma sześć lat! – mówi sąsiadka.

Zobacz też: Para nastolatków urządziła krwawą rzeź. Jaka kara dla zabójców ze Słonnego? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Prokuratura wyjaśnia czy dziadek wykorzystywał swoją 6-letnią wnuczkę

Jak się siedzi w domu, to chyba się widzi, że coś jest nie tak. Rodzice nie zauważyli, że któremuś dziecku krzywda się dzieje? Przecież nawet takie małe, poskarży się, coś pokaże… – dodaje inna mieszkanka wsi.

Sami rodzice dziewczynki, która miała być skrzywdzona, o sprawie mówią niechętnie. Matka przyznała, że wcześniej były jakieś symptomy, ale tematu nie kontynuowała. Ojciec ośmiorga dzieci sugerował, że pokrzywdzony przez dziadka, mógłby być jeszcze o rok młodszy synek, który na razie bał się opowiadać.

PROKURATOR

i

Autor: Beata Olejarka Prokurator Rejonowy z Lubaczowa– Agnieszka Nieckarz-Proszek potwiedziła iż Prokuratura bada sprawę, gdzie wykorzystywana mogła być 6-letnia dziewczynka

Prokurator Rejonowy z Lubaczowa, Agnieszka Nieckarz-Proszek, potwierdziła, że w tej sprawie jest prowadzone śledztwo.

– Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie w dniu 29 czerwca 2021 roku wszczęła śledztwo w sprawie o przestępstwo z art. 200 par. 1 Kodeksu Karnego tj. w sprawie dotyczącej doprowadzenia małoletniej poniżej 15 roku życia do poddania się innej czynności seksualnej. Zatrzymano 76-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. W dniu 30 czerwca Sąd Rejonowy w Lubaczowie zastosował wobec tego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Śledztwo jest w toku, sprawa jest wyjaśniana – poinformowała.

Masz podobny temat? Napisz od autora tekstu: podkarpacie@se.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE