Tragedia w Leżachowie. Uzbierano pieniądze dla Anielki

2020-03-26 15:56 BO
ZRZUTKA
Autor: Archiwum prywatne Zbiórka pieniędzy dla poparzonej Anielki już się skończyła. Niebawem mama otrzyma pieniądze na leczenie dwulatki

Do tragedii w Leżachowie doszło w czwartek 20 lutego. Przed godz. 22 w jednym z domów jednorodzinnych doszło do wybuchu, w wyniku którego pojawił się ogień. Ciężko poparzona została 2-letnia Anielka, natomiast w pożarze zginął jej ojciec. Tego samego dnia mężczyzna odwiózł do szpitala swoją ciężarną żonę. Na rzecz dziewczynki, która przybywa w szpitalu w Łęcznej zorganizowano zbiórkę pieniędzy i pomoc materialnej, która miała ogromny odzew.

Do tragedii w Leżachowie doszło w czwartek późnym wieczorem. W wyniku pożaru 2-letnia Anielka doznała ciężkich poparzeń, która obejmują 80 procent jej ciała. Dziewczynka przebywa w szpitalu w Łęcznej. Zbiórka pieniędzy przeznaczona była na leczenie rehabilitacje malutkie Anielki. Organizatorzy zbiórki, strażacy z Leżchowa Kamil Czercowy i Sebastian Joniec, którzy jaki pierwsi ratowali dziewczynkę i założyli zbiórkę pieniędzy w internacie. Zakładali skromnie 30 tys. zł, udało się zebrać prawie 130 tys.! Wszystkie pieniądze trafią do mamy Anielki, która dzień po tragedii po cesarskim cięciu urodziła zdrowego synka Antosia.

-Serdecznie dziękujemy tym, którzy wsparli zbiórkę pieniędzy. Nie spodziewaliśmy się Az takiego odzewu. Dla nas ma to ogromne znaczenie, dla rodziny naszego tragicznie zmarłego kolegi Artura będzie miał jeszcze większe. Stracili wszystko, więc cieszymy się, że możemy im przekazać chociaż te pieniądze. Bardzo dziękujemy też wszystkim którzy wysyłali rzeczy materialne dla rodziny, kosmetyki, artykuły higieniczne, oraz zabawki i ubranka. Już Gmina Sieniawa składała oficjalne podziękowania. Po zakończonej zbiórce jeszcze dostaliśmy rzeczy od Szkoły Podstawowej w Łukawcu i Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu, za co również serdecznie dziękujemy. Dary już zostały przekazane. Jeszcze raz serdeczne dzięki –powiedział Kamil Czercowy.

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

Express Biedrzyckiej - Borys Budka (Super Raport)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.