Już wiadomo, jakie zarzuty przedstawiono aresztowanym funkcjonariuszom CBŚP w Rzeszowie. Jest komunikat prokuratury

2016-03-01 9:53
Za co zatrzymano funkcjonariuszy CBŚP w Rzeszowie?
Autor: Pixabay/vanna44 Za co zatrzymano funkcjonariuszy CBŚP w Rzeszowie?

27 lutego zatrzymano łącznie 5 osób, w tym naczelnika CBŚP w Rzeszowie i naczelnika jednego z wydziałów.

Ta sprawa wstrząsnęła mediami w całej Polsce. W sobotę ABW aresztowało Naczelnika Zarządu CBŚP w Rzeszowie oraz Naczelnika jednego z Wydziałów Zarządu w Rzeszowie. Zatrzymano też trzy inne osoby.

Dziennikarze natychmiast zaczęli snuć domysły, jakie mogą być przyczyny wkroczenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przypuszczano, że sprawa może dotyczyć przyjmowania korzyści i pomoc w czerpaniu korzyści w prostytucji. Szemrano o domu publicznym Olimp w Budziwoju.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wydała właśnie oficjalny komunikat. Wynika z niego, że przypuszczenia były w znacznej mierze słuszne. 

Naczelnikowi zarządu przedstawiono zarzuty z tytułu przyjmowania korzyści majątkowych i ułatwianiu prostytucji , z kolei naczelnikowi wydziału postawiono zarzuty zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa i pomocnictwo w czerpaniu korzyści z prostytucji i nakłanianiu lub ułatwianiu prostytucji, oraz żądanie takiej korzyści lub uzależnienie wykonania czynności służbowej od otrzymania takiej korzyści. Pozostałe osoby są podejrzewane między innymi o handel ludźmi i udzielanie korzyści majątkowych. 

Zobacz też: Czy Rzeszów jest gotowy na przyjmowanie uchodźców?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE