Kierowcy - noga z gazu. Nawet trzy kontrole na jednym odcinku drogi [AUDIO]

2019-11-08 12:22
Na jednym odcinku drogi nawet trzy kontrole!
Autor: Podkarpacka policja

Na jednym odcinku drogi nawet trzy kontrole! Tak dziś będzie na drogach Podkarpacia - policjanci prowadzą akcję "kaskadowy pomiar prędkości". Zdejmijcie nogę z gazu, bo na przestrzeni kilku kilometrów możecie dostać trzy mandaty.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Policjanci będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdu z wideo - rejestratorem wykroczeń).

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru swojej „kolekcji punktów karnych” kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W 2019 roku za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali 38.720 takich uprawnień. 

Akcja policjantów potrwa do końca dnia.

O szczegółach Adam Szeląg z rzeszowskiej policji