Kosienice. Matka znęcała się nad czwórką dzieci? Najmłodsze ma 3 latka

i

Autor: Beata Olejarka/Super Express/archiwum Kosienice. Matka znęcała się nad czwórką dzieci? Najmłodsze ma 3 latka

Dramat dzieci

Kosienice. Matka znęcała się nad czwórką dzieci? Najmłodsze ma 3 latka

Małgorzata P. z Kosienic pod Przemyślem miała znęcać się nad czwórką swoich dzieci. Kobieta miała nadużywać alkoholu i wyzywać maluchy, grozić, że je zabije, odda. Miała też zaniedbywać swoje pociechy. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w tej sprawie. Dzieci trafiły do placówki opiekuńczo - wychowawczej.

Małgorzata P. mieszka w Kosienicach (pow. przemyski, Podkarpackie) od niedawna. W maju tego roku wzięła ślub z mieszkańcem tej wsi i wprowadziła się do partnera wraz z czwórką swoich dzieci z poprzedniego związku. Niestety, kobieta nie miała najlepszej opinii we wsi. Mieszkańcy niechętnie mówią o Małgorzacie P. Twierdzą, że w tej całej sytuacji szkoda tylko dzieci, które nie są niczemu winne.

- Ona piła nawet w tygodniu, non stop krzyczała na te dzieci. Teraz było lato, to człowiek siedział pod domem i słyszał. Wyzywała je, nawet tego najmłodszego trzylatka, chociaż on przecież niewiele rozumie. Czasem zwróciłam jej uwagę, żeby nie przeklinała do dzieci, ale ona nic sobie z tego nie robiła. Twierdziła, że to jej dzieci i będzie po swojemu je wychowywać - opowiada sąsiadka Małgorzaty P. w rozmowie z dziennikarką "Super Exressu".

Sąsiadka twierdzi, że dzieci były zaniedbywane, a zajmował się nimi głównie mąż kobiety.

- Dzieciaki były zaniedbane. Widać było po nich, że tam brakuje kogoś, kto by się nimi zajął. Chociaż jej mąż częściej wychodził z tymi dziećmi, niż ona. Często widziałam go ze starszymi synami. Ona miała jedną córkę, najstarszą. Czternaście lat miała ta dziewczynka, może piętnaście i trzech chłopaków. Jeden na pewno miał 3 latka, bo kiedyś pytałam o niego. On był najmłodszy i dwóch takich niewiele młodszych od tej dziewczynki, ale nie wiem dokładnie, ile mieli lat. Jak się ma dzieci, to się o nie dba. A nie żeby tu policja, kurator i Bóg wie kto jeszcze przyjeżdżał te dzieci zabierać! - mówiła sąsiadka Małgorzaty P. z Kosienic.

Kosienice. Zarzut znęcania się nad dziećmi dla Małgorzaty P.

Jak udało się nam ustalić, matka miała zaniedbywać dzieci, wyzywać je słowami powszechnie uważanymi za obelżywe oraz grozić śmiercią i oddaniem ich do przytułku. Zarzuty wobec Małgorzaty P. potwierdziła Małgorzata Czechowska, rzeczniczka policji w Przemyślu.

- 26 września policjanci interweniowali w domu rodziny P. w Kosienicach. Kobieta została zatrzymana. Prokuratura zastosowała wobec niej środki zapobiegawcze w postaci zakazu kontaktowania i zbliżania się do dzieci. W stosunku do dzieci sąd zastosował zarządzenia opiekuńcze i małoletnie dzieci trafiły do placówki opiekuńczo - wychowawczej. Kobiecie został postawiony zarzut znęcania się nad małoletnimi dziećmi. Prokuratura zastosowała wobec tej pani dozór policyjny - informowała w rozmowie z „Super Expressem” Małgorzata Czechowska.

Jak ustala się opiekę nad dzieckiem po rozwodzie?
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad dziećmi powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE