Łabędzia Leo boli brzuch. Ludzie zrobili mu ogromna krzywdę! [GALERIA]

2021-03-03 17:35 bo
ŁABEDZ
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Łabędź Leo w przemyskim Ośrodku Rehabilitacj Zwierząt Chronionych przeszedł wszytkie niezbędne badania

Łabędź Leo cierpi straszne katusze. Być może nikt nie chciał mu zrobić krzywdy, ale przez brak wiedzy tak niestety uczynił. Weterynarze z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu robią wszytko, żeby pomóc królewskiemu ptakowi. Łabędzi brzuch jest obolały, a on sam nie mógł nic przełknąć.

Osłabiony łabędź przyszedł do domu starszej kobiety. Ta myślała, że ptak się zgubił, choć już wówczas wyglądał na chorego. Emerytka starała  się dawać mu ziarna i wodę, ale ten nie chciała jeść. Zdesperowana kobieta poprosiła o pomoc weterynarzy z Przemyśla. Leo trafił do lecznicy i został dokładnie przebadany. Od razu było wiadomo, że jest chudszy niż powinien być i bardzo osłabiony. Łabądkowi podano mu kroplówkę i niezbędne leki. Już wówczas było pewne, że łabędź był karmiony chlebem. Ptaki nie powinny jeść pieczywa i Leo zachorował. Bolał go brzuch i potem nie mógł już jeść nic innego, chociaż chleb bardzo źle na niego działał. Weterynarze zaczęli go karmić normalnym zdrowym jedzeniem i podawać wodę. Leo chociaż ciągle bardzo źle znosi tą sytuację,  wraca do sił. Być może za kilka tygodni wróci już na wolność. Jednak należy pamiętać, że tych ptaków nie wolno karmić pieczywem, bo robimy im krzywdę!

 Łabędzie karmimy zbożem oraz surowymi bądź gotowanymi bez soli, drobno pokrojonymi warzywami. Ptaki lubią ziarna kukurydzy, gotowane ziemniaki, buraki pastewne, marchewkę , kapustę, (warzywa mogą być ugotowane lub surowe, najlepiej nie solone), płatki zbożowe, otręby, ziarna zbóż - gotowane i osuszone.

Łabędź Oliwier dostał prywatną wannę

Kaczki i łabędzie żyjące w parkach  nie wytworzyły zdolności pieczenia chleba, to też nie jest on ich naturalnym pokarmem. Te ptaki żywią się w głównej mierze roślinnością wodną, robakami oraz małymi płazami. Chleb prowadzi do wielu problemów, w trakcie trawienia generuje kwas chlebowy, który może prowadzić do biegunki zwierzęcia, a sól zawarta w pieczywie może być czynnikiem prowadzącym do śmierci z odwodnienia.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE