Latami ZNĘCAŁ się nad rodzicami. Łamał im kości, atakował nożem!

2019-12-06 9:22 GE
25-latek przez 5 lat znęcał się nad rodzicami
Autor: geralt/cc0/pixabay 25-latek przez 5 lat znęcał się nad rodzicami

Dramat małżeństwa z Ropczyc trwał od 2014 r. Ich syn znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Awantury kończyły się stłuczeniami głowy, złamaniami i ranami ciętymi. W końcu matka i ojciec zdecydowali się powiadomić o wszystkim policję. Ich synowi grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Na 3 miesiące trafił do aresztu 25-latek, który przez kilka lat znęcał się nad swoimi rodzicami. Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Ropczycach, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, mężczyzna wywoływał awantury zarówno na trzeźwo, jak i pod wpływem alkoholu. Nad rodzicami znęcał się psychicznie i fizycznie od 2014 roku.

"Jego działania polegały na niszczeniu sprzętów domowych, wyzywaniu, grożeniu pozbawieniem życia, w tym przy użyciu noża i faktycznym jego użyciu, przy czym pokrzywdzona doznała rozcięcia palców dłoni, zadawaniu uderzeń z otwartej ręki, a także szarpaniu, popychaniu, kopaniu i podduszaniu, co skutkowało wielokrotnym spowodowaniem na przestrzeni ostatnich lat rozległych obrażeń u pokrzywdzonych, w tym: stłuczeń głowy, podbiegnięć krwawych, krwiaków, urazów barku oraz złamań żeber i kości czaszki" - wymienia prokuratura.

Rodzice 25-latka przez cały czas ukrywali, co dzieje się w ich domu. Jednak w ostatnim czasie nastąpiła eskalacja w zachowaniu mężczyzny i zdecydowali się powiadomić o wszystkim służby.

25-latniemu mieszkańcowi Ropczyc przedstawiono zarzut znęcania się nad osobami najbliższymi. Podejrzany przyznał się w całości do zarzuconego mu czynu, odmówił złożenia wyjaśnień, wyrażając jedynie skruchę i deklarując zaprzestanie swoich działań. Jeśli sąd uzna go winnym, może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.