Lawina mandatów dla niepokornych obywateli

2020-04-08 15:18 BO
POLICJA
Autor: Materiały prasowe

Kolejne kary dla osób naruszających zakazy w związku z istniejącym stanem epidemii. Funkcjonariusze dbają o to, by wprowadzone zakazy były przestrzegane. Policjanci apelują nadal o odpowiedzialne i rozsądne podejście do istniejącego zagrożenia i stosowanie się do obecnych ograniczeń.

Policjanci z Brzozowa (woj. podkarpackie) każdego dnia, podczas codziennej służby, zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z istniejącym stanem epidemii koronawirusa.

Od wtorku, działania brzozowskich policjantów wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mundurowi każdego dnia patrolując ulice, po kilka razy sprawdzają miejsca gdzie najczęściej gromadzi się młodzież. Weryfikowana jest również zasadność przemieszczania się osób.

POLICJA
Autor: Materiały prasowe

Niestety pomimo wielu apeli, policjanci wciąż spotykają osoby, które lekceważą zakazy. Wczoraj funkcjonariusze interweniowali wobec 9 osób, które naruszyły przepisy porządkowe związane z zachowaniem się w miejscach publicznych. 5 osób policjanci ukarali mandatami, a wobec 4 osób zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Najczęściej naruszenia dotyczą gromadzenia się i przemieszczania się bez uzasadnionej przyczyny.  

Odpowiedzi na wiele pytań, co można, a czego nie należy robić w czasach panującej epidemii, można znaleźć na stronie rządowej www.gov.pl.

Zobacz też: Zakupy przedświąteczne w Rzeszowie. Policjanci będą sprawdzać, czy zakazy są przestrzegane

POLICJA
Autor: Materiały prasowe

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Pamiętając, że ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich, to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią.

Czytaj też: Jechał do kochanki, nie przyjął mandatu. Tłumaczył, że to była POTRZEBA

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

Express Biedrzyckiej gość Janusz Korwin-Mikke: Kaczyński powinien być królem Polski.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.