Masa atrakcji w CH Plaza Rzeszów! Wyjątkowa wystawa aż do końca września

2019-09-09 8:30 Artykuł Sponsorowany
CH Plaza Rzeszów
Autor: Materiały prasowe CH Plaza Rzeszów

CH Plaza Rzeszów chce umilić uczniom powrót do szkoły po wakacyjnej przerwie! Widowiskowe eksperymenty, specjalne pokazy z aerodynamiki i termodynamiki oraz wystawa z kilkunastoma interaktywnymi eksponatami... Atrakcje czekają na odwiedzających do końca miesiąca. Co więcej, na 29 września zaplanowano specjalne pokazy naukowe dla dzieci.

Interaktywna wystawa w CH Plaza Rzeszów

Impreza z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego to już tradycja w CH Plaza Rzeszów. Tym razem w przyjazny sposób prezentowane są różne zagadnienia naukowe. Główną częścią imprezy „Powrót do szkoły” jest interaktywna wystawa pt. „Co słychać”, przygotowana przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. - Wystawa składa się z 12 wyjątkowych eksponatów. Wszystkie są całkowicie interaktywne, a część z nich pozwala na jednoczesną interakcję większej liczby osób - zapewniają organizatorzy.

Dzieci mogą dowiedzieć się m.in. jak działa zwierciadło akustyczne, klapkofon pozwalający zagrać proste melodie oraz modulator głosu. Czeka na nie pierwszy w historii instrument elektroniczny. To również okazja, by skomponować własną melodię, zobaczyć falę dźwiękową, zagrać na dzwonach rurowych i dowiedzieć się, jak powstają figury Chladniego.

„Elektryzujące eksperymenty” w CH Plaza Rzeszów

Już 29 września Rzeszowska Plaza zaprasza na wyjątkowe pokazy aerodynamiki i termodynamiki. - Będą to zajęcia łączące wykłady popularnonaukowe z formą pokazową. Dzięki wykorzystaniu doświadczeń, w efektowny sposób zaprezentowane zostaną otaczające nas zjawiska, procesy i urządzenia oparte na elektryczności - tłumaczą organizatorzy. Uczestnicy poznają istotę elektryczności oraz dowiedzą się, dlaczego niektóre przedmioty się elektryzują i do czego takie zjawisko może posłużyć.

- Młodzież będzie mogła zaobserwować wyładowania elektryczne w zjonizowanym gazie, jak również przepływ ładunków przez ludzkie ciało czy bezprzewodowe zapalanie lamp jarzeniowych. W wielu doświadczeniach uczestnicy będą mogli wziąć czynny udział. Zaprezentowane zostaną niesamowite urządzenia, m.in. akcelerator Van de Graaffa, elektrometr Brauna czy kula plazmowa - wymieniają pomysłodawcy „Elektryzujących eksperymentów”. Nie może Was tam zabraknąć!

CH Plaza Rzeszów
Autor: Materiały prasowe CH Plaza Rzeszów

Plaza Rzeszów to wyjątkowe Centrum Handlowe, które oferuje wszystkim klientom ciepłą i rodzinną atmosferę oraz umożliwia przyjemne, wygodne i udane zakupy.

W ofercie znaleźć można znane marki, takie jak Decathlon, Monnari, Lavard, CCC, Deichmann, Wojas, Martes Sport, Quiosque, Sephora, Rossmann, Ziaja czy RTV Euro AGD. Jest też wielkopowierzchniowy plac zabaw dla dzieci, 24-godzinny klub fitness CityFit. Kompleksową ofertę uzupełnia hipermarket E.Leclerc. Osoby zmotoryzowane mogą skorzystać z wielopoziomowego parkingu.

Aby dowiedzieć się więcej o najciekawszych wydarzeniach i sklepach w CH Plaza Rzeszów, odwiedź stronę internetową. Polub fanpage na Facebooku, by być na bieżąco!

Artykuł Sponsorowany