Ostrów. Mężczyzna przywiązał kota do garażu i… okropne! Za okrucieństwo może trafić do więzienia

 Ostrów. Mężczyzna przywiązał kota do garażu i… okropne!  Za okrucieństwo może trafić na 5 lat do więzienia
Autor: christels /Pixabay.com Ostrów. Mężczyzna przywiązał kota do garażu i… okropne! Za okrucieństwo może trafić na 5 lat do więzienia / zdjęcie ilustracyjne

Akt oskarżenia przeciwko 67-letniemu mieszkańcowi gminy Ostrów (Podkarpackie), który znęcał się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem trafił do sądu. Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, mężczyzna wielokrotnie kopał przywiązanego do garażu kota, miał też przygniatać go podeszwą buta... Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już przesłuchany.

Gm. Ostrów. Znęcał się nad kotem

Coś okropnego! Wyszło na jaw, że mieszkaniec gm. Ostrów miał pastwić się nad kotem. Okazało się to dzięki monitoringowi na posesji sąsiadującej z posesją 67-latka, który miał znęcać się nad zwierzakiem. Ropczyccy policjanci przyjęli zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem przez mieszkańca gminy Ostrów w lutym 2021, ale do zdarzenia miało dojść wcześniej. Jak się okazało, świadek, przeglądając monitoring umieszczony na swojej posesji zauważył, jak w listopadzie ubiegłego roku, znany mu mężczyzna znęcał się nad zwierzęciem. Nagranie mrozi krew w żyłach. Mężczyzna miał wiele razy kopać przywiązanego do garażu kota, ponadto miał też przygniatać go podeszwą buta. Sprawa trafiła do sądu.

Czytaj też: Bieszczady. Czekali na żubry, przyszedł niedźwiedź! To nagranie zwala z nóg

- W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że sprawcą zdarzenia był 67-letni mieszkaniec gminy Ostrów. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut znęcania nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. W tym tygodniu przeciw niemu do sądu trafił akt oskarżenia, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.- informuje podkarpacka policja.

Mężczyźnie grozi teraz 5 lat więzienia - usłyszał zarzut znęcania nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. 

Rzeszów: Policyjna eskorta kobiety chorej na astmę
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE