Piesi na Podkarpaciu, jutro ważna akcja. Miejcie się na baczności!

2019-09-11 12:33 SIR
Akcja policji już jutro
Autor: Pixabay

Policyjna akcja w naszym regionie potrwa cały dzień. Mogą posypać się mandaty od policji. Co dokładnie zaplanowali mundurowi?

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" to policyjna akcja, która cyklicznie jest organizowana w całym kraju. Najbliższa odbędzie się już jutro. To oznacza, że patroli będzie znacznie więcej niż zwykle, a mandaty mogą posypać się lawinowo - głównie za brak odblasków, przebieganie przez jezdnię w niedozwolonych miejscach i wychodzenie na drogę zza pojazdów.

- Działania ukierunkowane są na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, lecz są narażeni na kontakt z nim. Należy wyraźnie zaznaczyć, że najbardziej zagrożona wypadkami grupa wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego to piesi. Niestety znaczna część zdarzeń, w których dochodzi do potrącenia pieszego ma miejsce na przejściach dla pieszych - informuje Zespół Prasowy Podkarpackiej Policji.

Akcja jest skierowana szczególnie wobec pieszych, ale przy okazji policja będzie zwracała uwagę na wszystkie nieprawidłowości. Zatem kierowcy - noga z gazu!