Pijany mężczyzna na skuterze doprowadził do kolizji, UCIEKŁ z miejsca zdarzenia!

2019-08-13 12:53 BL
Pijany mężczyzna na skuterze doprowadził do kolizji, uciekł z miejsca zdarzenia
Autor: Eric Montanah / Pexels.com Pijany mężczyzna na skuterze doprowadził do kolizji, uciekł z miejsca zdarzenia

Pijany kierowca skutera wjechał w samochód, po czym chciał uciec z miejsca zdarzenia. Do tego zdarzenia doszło w Ostrowach Tuszowskich w powiecie kolbuszowskim.

W piątkowy wieczór mężczyzna jadący Oplem w kierunku miejscowości Przyłęk, został zaskoczony przez skuter, który wyjechał z jednej z posesji. Jak wynika z relacji, kierujący jednośladem nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi osobowemu i z impetem w niego wpadł. Po uderzeniu, motorowerzysta wywrócił się na jezdnię.

Kierowca Opla wyszedł z auta, aby sprawdzić, czy mężczyźnie nic się nie stało. Ten jednak szybko pozbierał się, wsiadł na skuter i odjechał. Miał poruszać się chwiejnym krokiem, nie był też wyposażony w kask.

Na miejscu niedługo później pojawił się powiadomiony patrol policji. Dzięki przekazanemu im numerowi rejestracyjnemu skutera, szybko udało się ustalić, kto jest właścicielem tego pojazdu. Funkcjonariusze udali się do 50-letniego mieszkańca gminy Cmolas. Ten jednak, zaprzeczył, że brał udział w kolizji i stwierdził, że przed tygodniem sprzedał skuter nieznanemu mężczyźnie.

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 50-latek ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Przeszukanie pobliskich budynków gospodarczych udowodniło, że mężczyzna kłamał. Znaleziono tam poszukiwany motorower z wyraźnymi śladami uszkodzeń.

Po oględzinach pojazdu, policjanci wykonali dalsze czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności tego zajścia. Pijany 50-latek poczeka teraz na prokuratorskie zarzuty, a jego losem zajmie się sąd.