Podkarpacie: Wzmożone kontrole policji [AUDIO]

2019-12-13 12:19
s
Autor: Pixabay

A policjanci z Podkarpacia otwierają dziś parasol ochronny nad pieszymi. Od godziny 14.00 do godz. 22.00 pojawią się na ruchliwych ulicach i w rejonie pasów. To oznacza, że posypią się mandaty - kierowcy karani będą za niebezpieczną jazdę w rejonie przejść dla pieszych, a ci za brak odblasków i przechodzenie przez jezdnie w niedozwolonych miejscach.

Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa, zwłaszcza pieszych, dziś od godz. 14.00 do 22.00 podkarpaccy policjanci prowadzą działania pn. „Pieszy”. Ich głównym celem jest egzekwowanie od osób pieszych i kierujących pojazdami, bezpiecznego zachowania się na drodze.

Na pobłażliwość funkcjonariuszy nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się prowadzić samochód po alkoholu. Szczególną uwagę zwrócą także na kierowców, którzy niebezpiecznie jeżdżą i łamią przepisy ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych.

Każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia go do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.

Policjanci apelują także do kierowców, by pamiętali o ograniczeniu prędkości i zwalnianiu w rejonach przejść dla pieszych i szkół oraz zachowali ostrożność w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników. Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

O akcji opowiada Paweł Grześ z Podkarpackiej drogówki