PODKARPACKIE: Kolejne zakażenie koronawirusem w parafii! Tym razem w Dębicy

2020-07-04 10:40 wk
PODKARPACKIE: Kolejne zakażenie koronawirusem w parafii! Tym razem w Dębicy
Autor: Pixabay.com

Chodzi o parafię św. Jadwigi. U jednego z tamtejszych księży potwierdzono zakażenie, stąd prośba, by wierni skontaktowali się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dębicy.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dębicy prosi o kontakt osoby, które w dniach 21.06.2020r.- 28.06.2020 r. przyjmowały sakramenty (spowiedź, komunia święta) w Kościele Parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Dębicy, ul. Św. Jadwigi 9, 39-200 Dębica. U jednego z księży potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2- tak brzmi komunikat na stronie parafii.

To nie pierwszy już w regionie przypadek zakażenia duchownych. Przypomnijmy- korona wirusa wykryto również m.in. w klasztorze oo. Dominikanów w Rzeszowie czy w parafii bł. Karoliny Kózki. Nie obyło się również bez przymusowych kwarantann.

Co do aktualnej liczby zakażeń- dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie potwierdziła kolejnych  aż 40 przypadków. To: 19 osób z powiatu jarosławskiego w tym jedenaście kobiet i ośmiu mężczyzn- wszyscy w izolacji, 10 osób z powiatu przemyskiego w tym sześć kobiet i czterech mężczyzn (izolacje i jedna hospitalizacja), 6 osób z miasta Przemyśla w tym pięć kobiet (hospitalizowane)  i mężczyzna w izolacji, 3 osoby z powiatu przeworskiego w tym dwie kobiety i mężczyzna (izolacje) oraz po jednej osobie z powiatu sanockiego i tarnobrzeskiego (izolacje).

Posłuchaj, jakie są objawy alergii na gluten. Czy problem dotyczy też Ciebie? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Strażak chce zdobyć 'Dach Europy'. Cel jest szczytny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.