Wikary podejrzany o obrzydliwe rzeczy wobec dziecka. Diecezja wyraża ubolewanie

i

Autor: Shutterstock (2) Ksiądz Dominik R. z parafii w Święcanach na Podkarpaciu, któremu prokuratura zarzuca pedofilię, został odwołany z funkcji wikariusza i zawieszony w funkcjach duszpasterskich, zdj. ilustracyjne

Jest komunikat diecezji

Ksiądz podejrzany o obrzydliwe rzeczy wobec dziecka. Diecezja wyraża ubolewanie i deklaruje pomoc

2024-05-15 18:38

Ksiądz Dominik R. z parafii w Święcanach na Podkarpaciu, któremu prokuratura zarzuca pedofilię, został odwołany z funkcji wikariusza i zawieszony w funkcjach duszpasterskich. Poinformował o tym rzecznik diecezji rzeszowskiej ks. Tomasz Nowak. Jak czytamy w komunikacie kurii, wyraża ona ubolewanie z powodu czynów zarzucanych duchownemu i deklaruje pomoc.

Ksiądz podejrzany o pedofilię. Diecezja rzeszowska wydała komunikat

Diecezja rzeszowska wydała obszerny komunikat po informacji o aresztowaniu księdza Dominika R. i postawieniu mu zarzutów pedofilskich. Wikary z parafii w Święcanach jest podejrzany o utrwalanie wizerunku nagiego małoletniego, naruszenie jego nietykalności cielesnej i posiadanie pornograficznych zdjęć z jego udziałem, za co został odwołany z funkcji i zawieszony w czynnościach duszpasterskich.

Jak podaje ks. Tomasz Nowak, rzecznik diecezji, "władze kościelne deklarują pełną współpracę z organami państwa w celu wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z zarzutami postawionymi duchownemu". Do czasu zakończenia postępowania prokuratorskiego kuria nie będzie jednak więcej komentować sprawy. Dalsza część tekstu poniżej.

Wyrok ws. ojca pedofila. Sędzia podała szczegóły obrzydliwych czynów

Wyrażając ubolewanie z powodu czynów zarzucanych duchownemu, wyrażamy gotowość udzielenia wsparcia i wszelkiej pomocy osobom poszkodowanym.

Osoby poszkodowane i posiadające informacje na temat nadużyć prosimy o zgłoszenie się do delegata ds. wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez osoby duchowne w diecezji rzeszowskiej (ks. dr Przemysław Drąg, tel. 510 114 164); email: [email protected]) - czytamy w dalszej części komunikatu diecezji rzeszowskiej.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki