PODKARPACKIE: Ruszył nabór do Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021! [WIDEO]

2020-07-13 9:30 wk
PODKARPACKIE: Ruszył nabór do Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021!
Autor: Pixabay.com

Dzięki niemu zarządcy jednostek samorządu mogą starać się o pieniądze na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych gminnych. W tym roku do rozdysponowania jest ponad 164 mln zł. W związku z epidemią wprowadzono również pewne ułatwienia związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę.


O dofinansowanie mogą się starać prezydenci, starostowie, burmistrzowie oraz wójtowie. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych zastrzykiem gotówki objęte mogą być drogi powiatowe, scharakteryzowane jako zadania powiatowe oraz drogi gminne- zadania gminne. Chodzi o budowę, przebudowę lub remont wskazanej trasy.

Jak czytamy w komunikacie wojewody- Jedno zadanie może obejmować maksymalnie trzy różne drogi, których bezpośrednie lub pośrednie powiązanie zapewni spójność komunikacyjną na poziomie lokalnym. Tą spójność wnioskodawcy muszą wykazać w składanej przez siebie aplikacji o wsparcie z Funduszu.

W ramach naboru gminy mogą złożyć po 2 wnioski, zaś powiaty i miasta na prawach powiatu- po3, przy czym w ramach jednego zgłoszonego zadania można zgłosić jedynie jeden typ – np. inwestycyjne (przebudowa, budowa) lub remontowe. Termin składania wniosków upływa początkiem sierpnia.

Zobacz wideo!

Na podkparpaciu ruszył nabór do funduszu dróg samorządowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o lekach biologicznych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.