Podrobiona odzież w sklepie z zabawkami! (ZDJĘCIA)

2020-02-15 21:55 BO
PODROBIONA ODZIEZ
Autor: Materiały policyjne

Ponad 4700 sztuk odzieży zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. W jednym ze sklepów w Rzeszowie (woj. podkarpackie) prowadzona była internetowa sprzedaż podrobionej odzieży znanych światowych marek. Wstępne straty oszacowano na kwotę ponad ćwierć miliona złotych. Podejrzany w sprawie, właściciel sklepu usłyszał już zarzut, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W sprawie trwają dalsze czynności.

Sprawa zaczęła się od zawiadomienia przedstawiciela pokrzywdzonej firmy z którego wynikało, że właściciel sklepu w Rzeszowie, za pośrednictwem portalu aukcyjnego oferuje do sprzedaży podrobione wyroby tej firmy. Oferowany asortyment oznaczony miał być podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi znanej marki.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. W poniedziałek policjanci pojechali na miejsce. Okazało się, że jest to sklep z zabawkami i odzieżą. Sklep prowadził również sprzedaż internetową. Podejrzewanym w sprawie był jego właściciel

PODROBIONA ODZIEZ
Autor: Materiały policyjne

Na miejscu policjanci znaleźli podrobioną odzież kilku różnych znanych światowych marek. Podczas przeszukania, funkcjonariusze znaleźli 4708 sztuk odzieży i 3 zegarki. To bielizna, czapki, bluzy, koszulki i spodnie. Wyroby cechowały się niską, w porównaniu z oryginalnymi wyrobami, jakością wykonania. Cały asortyment oznaczony był podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wstępne straty tylko jednej z pokrzywdzonych firm, w sprawie której zostało złożone zawiadomienie o nielegalnym procederze, to niemal 277 tys. złotych.

W środę mężczyzna usłyszał zarzut za obrót wyrobami opatrzonymi podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Z procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Grozi za to kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal pracują nad sprawą oraz oszacują straty dotyczące innych pokrzywdzonych firm.

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl