Rzeszów: List gończy za 34-latkiem, który włamał się i okradł kościół farny [ZDJĘCIE]

2019-08-10 2:29 BL
Kościół farny św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie
Autor: Daniel.zolopa / Wikimedia.org Kościół farny św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wydała list gończy za 34-letnim Tomaszem Golenią, który zimą 2015 roku włamał się do Kościół św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie i ukradł cenne przedmioty liturgiczne.

Jak podaje rzeszowska prokuratura, w nocy z 28 lutego na 1 marca 2015 roku, mężczyzna miał dokonać włamania do kościoła na placu Farnym w Rzeszowie. Aby wejść do środka budynku, wyłamał kratę zabezpieczającą szyb wentylacyjny.

Będąc w kościele włamywacz nie próżnował i zajął się rabowaniem znajdujących się tam przedmiotów. Jego łupem padły m.in. cztery kielichy liturgiczne, dwie monstrancje z relikwiami św. Teresy, siedem paten, dwa bezprzewodowe mikrofony, sześć kluczy do kościelnych pomieszczeń, pilot do systemu alarmowego, a także dwie puszki Caritasu, do których wrzucane były pieniądze, które miały być przeznaczone na cele charytatywne.

34-letni Tomasz Golenia jest poszukiwany listem gończym za kradzież z włamaniem
Autor: KWP Rzeszów 34-letni Tomasz Golenia jest poszukiwany listem gończym za kradzież z włamaniem

Łączna wartość przedmiotów skradzionych z parafialnego kościoła wyniosła około 5 100 zł. Ponadto, 34-latek przywłaszczył sobie także klika przedmiotów należących do prywatnej osoby o łącznej wartości około 310 zł. Mężczyzna jest poszukiwany na podstawie artykułu 279 § 1, mówiącego o kradzieży z włamaniem.

Według policyjnych informacji dotyczących rysopisu, Tomasz Golenia jest mężczyzną mającym około 176-180 cm wzrostu i ważącym 70-89 kg. Jest szczupłej budowy, ma długie ramiona i szyję. Prawdopodobnie jest krótko ostrzyżony, a na skroni posiada bliznę. Ma szczupłą, bladą twarz, wysokie czoło i jasne oczy. Jego ostatnim miejscem zameldowania był Łańcut (ulica Henryka Dąbrowskiego).

Każdy kto wie cokolwiek na temat miejsca pobytu poszukiwanego 34-latka, proszony jest o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie (numery telefonu: 17-858-23-10 oraz 17-862-81-50, a także alarmowy 112 i 997).