Sezon biegowy w Rzeszowie oficjalnie zakończony! [AUDIO]

2019-12-05 9:41 wk
Sezon biegowy w Rzeszowie oficjalnie zakończony!
Autor: Weronika Kasza

Jak wynika z podsumowań organizatorów, we wszystkich imprezach wzięło udział ponad 11 tysięcy osób. Byli to biegacze nie tylko z regionu, ale również z kraju i ze świata. Ostatnim biegiem w tym roku była Rzeszowska Dycha rozegrana 11 listopada. Padł rekord frekwencji- zapisało się na nią ponad 2100 osób.

Rekordy frekwencji odnotowywane były również w pozostałych biegach – maratonie, półmaratonie i sztafetach maratońskich. Chętnych nie brakowało także podczas imprez na dystansach krótkich – biegali zarówno starsi, jak i młodsi. A jak podkreślają organizatorzy – w Rzeszowie z roku na rok biegających jest coraz więcej.

W roku 2019 na terenie miasta Rzeszowa rozegrany został m.in. półmaraton, maraton i rekordowa pod względem frekwencji Rzeszowska Dycha, czyli Bieg Niepodległości.

Tych, którzy początek przygody z bieganiem mają już za sobą z pewnością ucieszy fakt, że powiększy się tartanowa ścieżka nad Wisłokiem. Jak zapowiadają rzeszowscy urzędnicy, tartanowa ścieżka powstanie w przyszłym lub w 2021 roku. Wszystko będzie zależało od budżetu miasta.

Nie mniej jednak do aktualnych 500 metrów, dołożone ma zostać kolejne 1200 metrów. Dzięki temu biegacze zyskają biegową pętlę, która będzie prowadzić od Lidla aż do strefy sportu, skąd zawróci i ponownie połączy się ze ścieżką wybudowaną w 2017 roku.

Ile ważyły medale oraz ile bananów zjedzono mówi Mirosław Wierzbicki ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega

Jeśli chodzi o puchary, tych w ręce biegaczy trafiło ponad pół tysiąca. Kolejny sezon już w przyszłym roku. Pierwszy masowy bieg zaplanowany jest na kwiecień. Będzie to półmaraton.