Starszy mężczyzna szedł środkiem ulicy. Był wyziębiony i zdezorientowany!

2020-01-22 16:14 AG
Starszy mężczyzna szedł środkiem ulicy. Był wyziębiony i zdezorientowany!
Autor: KWP w Rzeszowie

Funkcjonariusze przeworskiej drogówki, podczas pełnionej nocnej służby, zauważyli starszego mężczyznę idącego środkiem drogi. Mężczyzna był wyziębiony oraz nie można było z nim nawiązać logicznej rozmowy. Jak się okazało był on osobą zaginioną na terenie powiatu rzeszowskiego.

W nocy z soboty na niedzielę, policjanci przeworskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że środkiem drogi wojewódzkiej idzie mężczyzna, który nie ma na sobie elementów odblaskowych. Na miejscu zastano starszego mężczyznę, który był wyziębiony, logicznie nie potrafił wyjaśnić skąd i dokąd idzie oraz jak się nazywa.

- Policjanci znaleźli przy mężczyźnie kartę informacyjną ze szpitala, z której wynikało, że leczy się na cukrzycę oraz choruje na Parkinsona. Jak się okazało był to 75-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, za którym prowadzone były poszukiwania I stopnia - mówi rzecznik policji.

Mundurowi natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia mężczyzny, radiowozem przy użyciu świateł błyskowych i sygnałów dźwiękowych, pojechali w kierunku szpitala.

W trakcie dojazdu do szpitala mężczyznę przekazano pod opiekę załodze karetki pogotowia.