Wacław R. z Rybnika zatrzymany za gwałty na trzech kobietach. Ofiar może być więcej

i

Autor: pixabay.com zdjęcie poglądowe

Ile kobiet skrzywdził seryjny gwałciciel?

51-letni Wacław R. z Rybnika zatrzymany za gwałty. Najmłodsza ofiara miała 16 lat!

2022-09-27 20:44

Nowe fakty w sprawie Wacława R. - seryjnego gwałciciela z Rybnika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję po tym, jak na jego nośnikach danych znaleziono nagrania, na których 51-latek gwałci niczego nieświadome ofiary. Mężczyzna odurzał ja, a potem wykorzystywał. Najmłodsza ofiara miała zaledwie 16 lat. Prokuratura na razie postawiła mu zarzut wykorzystania trzech kobiet, ale może być ich znacznie więcej...

Wacław R., 51-letni mieszkaniec Rybnika, został zatrzymany na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach przez policjantów. Śledczy zarzucają mu, że "podstępem doprowadzał pokrzywdzone (najczęściej poznane np. w dyskotece lub miejscu publicznym) do stanu nieprzytomności podając im alkohol, często ze środkiem chemicznym, a następnie wykorzystując brak ich świadomości, obcował z nimi płciowo, a w części przypadków czynności te nagrywał kamerą z telefonu komórkowego". Na jego telefonie znaleziono pliki pornograficzne, a w mieszkaniu broń i środki odurzające. Mężczyznę tymczasowo aresztowano.

Kilka dni po zatrzymaniu ujawniono nowe fakty na temat sprawy. Malwina Pawela-Szendzielorz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku w rozmowie z lokalnym portalem rybnik.com.pl informuje, że Wacław R. miał już wcześniej upijać nieletnich. Na rzecz tego śledztwa znaleziono czytniki należące do mężczyzny. Wtedy znaleziono nagrania, na których 51-latek gwałci nieprzytomne ofiary. - Udało nam się ustalić tożsamość trzech kobiet. Najmłodsza miała 16 lat. Dwie kolejne – 35 i 37 lat - mówi Pawela-Szendzielorz i dodaje, że śledczy mają wiele nagrań z kobietami o nieustalonej tożsamości. Jak donosi rybnik.com.pl, kobiety rozpoznawały się na nagraniach z udziałem Wacław R. Nie miały świadomości, co się z nimi działo.

Na razie nie wiadomo, ile tak naprawdę skrzywdził zboczeniec z Rybnika. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Z pewnością za jakiś czas poznamy kolejne, nowe informacje dotyczące tej sprawy.

Gwałciciel ze Skoków zatrzymany!
Sonda
Jaka powinna być w Polsce kara za gwałt?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają