84-latka zginęła w pożarze. Wypalała trawę?

2019-04-02 18:44 Rafał Strzelec
84-latka zginęła w pożarze. Wypalała trawę?
Autor: materiały prasowe 84-latka zginęła w pożarze. Wypalała trawę?

Nie żyje 84-letnia kobieta. Strażacy natrafili na jej ciało podczas gaszenia pożaru w Międzybrodziu Bialskim.

Do tej tragedii doszło 2 kwietnia około godziny 11:00. Strażacy pojechali pod wskazany przez zgłaszającego adres. Zauważyli ogień, przystąpili do interwencji. Podczas gaszenia znaleźli ciało 84-letniej kobiety.

Wstępne śledztwo wskazuje, że kobieta zginęła podczas wypalania trawy.

- Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny m.in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się żywiołem. Ryzyko natomiast jest ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy - informują funkcjonariusze policji.

Ten film to hit internetu! "Nie wydał Pan 10 groszy za dużo? Stać mnie, w PKM-ie pracuję!"

- Za każdym podpaleniem stoi konkretny człowiek, niejednokrotnie wiemy kto to jest. Nie bójmy się, bądźmy odpowiedzialni, zgłaszajmy to przybyłym na miejsce strażakom lub patrolowi policji. W ten sposób możemy uratować komuś życie - wtórują przedstawiciele straży pożarnej.

ZOBACZ WIDEO:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE