Akademik tylko dla zaszczepionych! Szokująca decyzja rektora UŚ

2021-07-26 12:44
Akademiki UŚ tylko dla zaszczepionych
Autor: Google Street View Akademiki UŚ tylko dla zaszczepionych

Akademik tylko dla zaszczepionych studentów - taką decyzję podjął rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek. - Apeluję do wszystkich Państwa, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie - zaapelował w liście do studentów.

Wpadka komentatora podczas meczu. Klął jak szewc

Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek swoją decyzję przedstawił w liście skierowanym do studentów. - Od 1 października chcemy rozpocząć zajęcia w murach Uniwersytetu i mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się na tyle, aby te plany pokrzyżować - zaczął list Koziołek. - Apeluję do wszystkich Państwa, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie. Warto przypomnieć, że już dzisiaj możecie wziąć udział w szczepieniach organizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień - pisze dalej rektor UŚ. Koziołek wskazuje, że w zajęciach będą mogli uczestniczyć wszyscy studenci - bez względu na to, czy są czy nie są zaszczepieni. Jest jednak miejsce, gdzie dostęp będzie dla tych drugich utrudniony.

- W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji - napisał rektor UŚ. Aby ułatwić studentom zaszczepienie w kampusach mają zostać rozmieszczone punkty szczepień. Szczegóły mają zostać podane we wrześniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE