Budowa DTŚ w Gliwicach idzie pełną parą. 70 proc. gotowe

2015-07-03 12:50

Budowa DTŚ w Gliwicach trwa już 2,5 roku. Według ostatniego raportu gliwickiego magistratu gotowe jest 70 proc. inwestycji. ale na koniec robót jeszcze trzeba poczekać, przynajmniej do wiosny przyszłego roku.

Na odcinku pomiędzy Drogą Krajową nr 88 a ul. Jana Śliwki przygotowywana jest podbudowa pod przyszłą jezdnię. Nad ul. Jana Śliwki stoi już wiadukt. Obecnie trwa budowa murów oporowych i nasypów, oraz nowego mostu nad Kłodnicą. 

Gotowy także wiadukt nad DTŚ na ul. Sienkiewicza. Aktualnie w tym rejonie powstają nasypy dojazdowe, a także rondo i łącznica, która umożliwi dotarcie do DTŚ z ul. Bohaterów Getta Warszawskiego.

Najbardziej intensywne prace prowadzone są w obrębie przyszłego tunelu pod ul. Zwycięstwa i Dworcową. Postawiono ściany i zabetonowano 35 z 41 segmentów stropów. Cały tunel jest już przekopany.

Budowa DTŚ w Gliwicach: Objazdy

6 lipca zostało zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ulic Jagiellońskiej, Hutniczej i Franciszkańskiej. W tym miejscu powstanie rondo łączące te ulice z DTŚ. Na czas prowadzonych prac ulica Błogosławionego Czesława – na odcinku od ul. Zabrskiej do Paulińskiej, będzie dwukierunkowa. Natomiast na ul. Paulińskiej (wjazd od ul. Błogosławionego Czesława) oraz ul. św. Cecylii (wjazd od ul. Franciszkańskiej) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Zmiany będą obowiązywać do końca września.

Jednocześnie zostanie rozebrany fragment ul. Hutniczej, łączący ulice Jagiellońską i Franciszkańską z ul. Wincentego Pola i Robotniczą. W tym miejscu będzie przebiegała „średnicówka”. Piesi i zmotoryzowani, którzy będą chcieli przedostać się na drugą stronę DTŚ, będą korzystać z kładki i wiaduktu łączących ulice Franciszkańską i Robotniczą.

W miejscu, gdzie budowany odcinek „średnicówki” będzie łączył się z pierwszą – otwartą pod koniec ubiegłego roku – częścią DTŚ, powstaje most nad Kłodnicą. 500-metrowy obiekt jest prawie gotowy. Do zabetonowania zostało ostatnie przęsło.

Oddanie do użytku całej śródmiejskiej części Drogowej Trasy Średnicowej jest planowane na wiosnę przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają