Chciała zemścić się na swoim eks! Przez nieszczęśliwą MIŁOŚĆ może trafić za kratki!

2019-11-20 8:31 RS
Chciała zemścić się na byłym. Trafi za kratki?
Autor: pixabay.com

Panowie, lepiej nie zadzierać z kobietą! To może być początek Waszych problemów. Przekonał się o tym pewien mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, któremu była dziewczyna chciała uprzykrzyć życie.

Jak pisał św. Paweł "miłość nie unosi się gniewem", ale w tym przypadku mamy do czynienia nie tyle z miłością, co chorobliwą zazdrością. Otóż bardzo późnym wieczorem do mieszkania jastrzębianina zapukała policja. Funkcjonariusze otrzymali bowiem powiadomienie, że mężczyzna ma znęcać się nad swoją matką. Nic takiego się jednak nie wydarzyło. Kobieta była cała i zdrowa, a domniemany brutal zapewnił, że jego była dziewczyna robi sobie jakieś głupie żarty. Dodał, że po rozstaniu zablokował jej przychodzące połączenia.

Sytuacja powtórzyła się na drugi dzień. Tym razem we wtorek policjanci otrzymali telefon, że jastrzębianin znowu po pijaku bije matkę, a tak w ogóle to jest posiadaczem marihuany. Kolejna interwencja policjantów zakończyła się identycznym rezultatem

- Mężczyzna właśnie wychodził do pracy, był trzeźwy. Powiedział, że matka wyszła przed chwilą do przychodni. Jastrzębianin powtórzył, że była partnerka mści się na nim, nie może pogodzić się z ich rozstaniem - podaje asp. Halina Semik z jastrzębskiej komendy.

Zazdrosna 22-latka może mieć teraz spore problemy. Mundurowi sporządzili dokumentację celem wystąpienia do sądu z wnioskiem o ukaranie za dwukrotnie wezwaną bezpodstawnie interwencję. Co grozi jej za bezpodstawne wezwanie policjantów?

Zgodnie z art. 66 [Wywołanie fałszywego alarmu] kodeksu wykroczeń, kto:

  • chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
  • umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego,

Podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. A jeśli " wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych."