Dzień bez Samochodu. Darmowe przejazdy dla kierowców na Śląsku i w Zagłębiu

2021-09-22 8:14
Dzień bez Samochodu. Darmowe przejazdy na Śląsku i w Zagłębiu
Autor: ZTM Metropolia Dzień bez Samochodu. Darmowe przejazdy na Śląsku i w Zagłębiu

W środę 22 września przypada Dzień bez Samochodu. Z tej okazji kierowcy będą mogli podróżować za darmo pojazdami Zarządu Transportu Metropolitalnego - organizatora komunikacji miejskiej na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. Jedyny wymóg to posiadanie przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.

22 września przypada Dzień bez Samochodu. Prócz darmowych przejazdów dla kierowców, którzy okażą dowód rejestracyjny auta, będą czekały także inne atrakcje. Tego dnia w kilku miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na wybranych przystankach na pasażerów będzie czekała m.in. gorąca kawa, którą będą mogli wypić m.in. z dyrektor ZTM Małgorzatą Gutowską oraz prezydentami miast. - Dla mnie to jest świetna okazja, aby porozmawiać z pasażerami oraz podziękować im – w symboliczny, sympatyczny sposób – za ich zaufanie, za to, że jeżdżą razem z nami. Zapraszam ich w tym dniu na kawę. Będzie mi szalenie miło – wraz z włodarzami miast – spotkać, porozmawiać z naszymi mieszkańcami i napić się wspólnie kawy - powiedziała Gutowska. Dyrekcję ZTM wraz z samorządowcami będzie można spotkać od 7 do 8 na Centrum Przesiadkowym Brynów w Katowicach, od 8 do 9 na dworcu w Tarnowskich Górach, a od 15 do 16 przystanku Nowy Bytom Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej.

Pasażerowie będą mieli też okazję spotkać wyjątkowego kontrolera biletów – w taką rolę wcieli się Krzysztof Hanke - aktor, satyryk, lider śląskiego Kabaretu Rak. Swoją podróż rozpoczął około godz. 7.00 w Centrum Przesiadkowym Brynów w Katowicach. - Wykorzystujemy humorystyczną konwencję, aby zaskoczyć i rozbawić podróżujących, którzy zdecydowali się spędzić Dzień bez Samochodu z nami. Dlatego wierzę, że uda nam się wywołać wiele spontanicznych uśmiechów. Ten sympatyczny pomysł to również forma podziękowania dla tych, którzy są z nami - wskazała Gutowska.

Chcąc popularyzować komunikację zbiorową ZTM z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności rozpoczął kampanię "Zmień EGO na EKO", realizowaną za pośrednictwem tradycyjnych mediów, kanałów cyfrowych i citylightach. Jej elementem jest także film dotyczący dotychczasowej działalności ZTM, który będzie prezentowany w mediach społecznościowych. Przedstawiciele ZTM zachęcają też do współpracy duże zakłady pracy z regionu, którym oferują do 10 proc. zniżki na zakup biletów dla swoich pracowników. Mogą oni wykorzystać bilety jako benefity dla pracowników – sami decydują, czy chcą, oraz w jakim zakresie, partycypować w koszcie biletów dla swoich pracowników – przekonuje ZTM.

Sonda
Czy skorzystasz z darmowych przejazdów w Dzień bez Samochodu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE