E-usługi w Zabrzu na jeszcze wyższym poziomie. Miasto podpisało prestiżową umowę

2021-04-30 16:13 Artykuł sponsorowany
E-usługi w Zabrzu na jeszcze wyższym poziomie. Miasto podpisało prestiżową umowę
Autor: mat.prasowe

Miasto Zabrze podpisało ważną umowę, dzięki której wzrośnie jakość treści cyfrowych oraz rozwój opartych na nich e-usług w zakresie rejestrów publicznych. Dzięki realizacji projektu Urząd Miejski w Zabrzu będzie świadczyć dla mieszkańców e-usłuqi z dziedziny geodezji i kartografii oparte na danych geodezyjnych.

„Podniesienie jakości treści cyfrowych oraz rozwój opartych na nich e-usług w zakresie rejestrów publicznych – geodezyjnych baz danych Miasta Zabrze”, to nazwa projektu, który na terenie Zabrza realizować będzie konsorcjum firm: IGEKA – Usługi geodezyjne i informatyczne Daniel Jasiurkowski, Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne Vertical Sp. z o.o. z Żor oraz UNIMAP S.C. J. Bryk D. Malcharek z Katowic. Umowę podpisano w zabrzańskim Ratuszu 16 kwietnia.

Całkowita wartość projektu wynosi obecnie ponad 11,6 mln zł, z czego 85 proc. wyniesie dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa Ii Cyfrowe Śląskie, Działanie 2.1 Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych.”

Projekt ma na celu poprawę jakości danych znajdujących się obecnie w państwowym zasobie geodezyjnym i ich pełną cyfryzację, co jest warunkiem uruchomienia opartych na nich e-usług, czyli zdalnego dostępu do tych danych przez szerokie grono odbiorców. Dzięki realizacji projektu Urząd Miejski w Zabrzu będzie świadczyć dla mieszkańców e-usłuqi z dziedziny geodezji i kartografii oparte na danych geodezyjnych.

W efekcie wartej ponad 11 mln zł inwestycji znacząco rozbudowana zostanie dostępność e-usług, czyli specjalistycznych kanałów, umożliwiających za pośrednictwem Internetu przeglądanie uprzednio zmodernizowanych baz danych, składanie zamówień na mapy i inne dokumenty, realizację zdalnych płatności i udostępnienie zamówionych materiałów.

Przy pomocy e-usług możliwe będzie uzyskanie on-line niezbędnych informacji, umożliwiających obrót nieruchomościami, przygotowanie i prowadzenie inwestycji na każdym etapie, a także wspieranie działań administracji oraz jednostek zarządzających urządzeniami podziemnymi, drogami i nieruchomościami.

E-usługi w Zabrzu na jeszcze wyższym poziomie. Miasto podpisało prestiżową umowę
Autor: mat.prasowe

Podpisana parę dni temu umowa bardzo nas cieszy. Realizacja tego projektu sprawi, że e-usługi, które udostępniamy mieszkańcom, będą świadczone na jeszcze wyższym poziomie. Zależy nam na tym, aby ludzie załatwiali sprawy prosto, bez długich poszukiwań i czytania skomplikowanych instrukcji. W ostatnim czasie przekonaliśmy się dobitniej niż do tej pory, jak bardzo świat cyfrowy wpływa na nasze życie i jak bardzo technologia może nam pomóc, także w załatwianiu spraw urzędowy - Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Artykuł sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE