GROZA w Katowicach! Mężczyzna stanął z BRONIĄ W RĘKU na balkonie?

2019-11-07 15:04 RS
Wiatrówka - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

Panika w Katowicach. Pracownicy jednego z biurowców przestraszyli się mężczyzny, który stanął na balkonie Superjednostki znajdującej się w centrum miasta z przedmiotem przypominającym broń! Policja szuka tej osoby, ale jednocześnie apeluje - nie ma się czego obawiać.

Policjanci otrzymali zgłoszenie w czwartek około godz. 13.30. Jak informuje mł. asp. Agnieszka Żyłka z katowickiej komendy nieustalony dotąd mężczyzna stanął na balkonie Superjednostki z przedmiotem, który mógł przypominać broń, a konkretnie wiatrówkę. To wywołało panikę w sąsiednim budynku Katowickiego Nowego Centrum Biznesu, w którym znajdują się biura.

- Pracownicy zadzwonili na policję. Zachowali się wzorowo w tej sytuacji - nie stali przy szybie z telefonami, ale oddalili się od okien. Policja obecnie sprawdza budynek Superjednostki i poszukuje mężczyzny, który wystraszył pracowników - mówi mł. asp. Żyłka z KMP w Katowicach.

Jak wynika z relacji policji i świadków zdarzenia mężczyzna do nikogo nie strzelał. Nie wiadomo nawet, czy przedmiot, którym wprawił w osłupienie ludzi znajdujących się w sąsiednim budynku, był bronią.

- To mógł być nawet kij od szczotki! - dodaje rzeczniczka KMP Katowice.