Gubisz się w Polskim Ładzie? Teraz będzie prościej! Czasem wystarczy jedna rozmowa

2022-01-21 11:58
Doradca podatkowy
Autor: pixabay.com Doradca podatkowy pomoże Ci się odnaleźć w nowej rzeczywistości

W ostatnim czasie nasza rzeczywistość ulega bardzo dynamicznym zmianom. Pierwsze z nich wywołała pandemia koronawirusa, która kompletnie zmieniła sytuację wielu pracowników i przedsiębiorców. Aby dostosować się do wyzwań związanych z epidemią, konieczne były kolejne zmiany m.in. prawne, które pozwolą na szybszy powrót do normalności. Wśród takich narzędzi są tarcze antykryzysowe. Z kolei od 1 stycznia 2022 roku wszedł w życie Polski Ład - program gospodarczy zmieniający dotychczasową politykę podatkową. Jak w prosty sposób zrozumieć jego zapisy? Jakie ulgi mi przysługują? Czego mogę się spodziewać po Polskim Ładzie? Koniecznie zapytaj doradcę podatkowego!

Na stronie podatkibezryzyka.pl możesz znaleźć doradcę, który pomoże Ci odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Polski Ład wprowadził rewolucyjne zmiany w w rozliczaniu podatków i składek na ZUS. Dotykają one przedsiębiorców i pracowników. Do 20 lutego trzeba podjąć decyzję dotyczącą formy opodatkowania (zostaję przy dotychczasowej lub zmieniam (np. podatek liniowy na ryczałt), formy prawnej (np. przekształcenie w sp. z o.o.). Doradca podatkowy pomoże podjąć najwłaściwszą decyzję. Posiada on wiedzę z zakresu prawa i ekonomii, zna najnowsze przepisy i ich interpretacje. Pomoże odnaleźć się w zagmatwanej rzeczywistości kruczków i przypisów. Doradca podatkowy wskaże właściwą drogę jeśli chodzi o opodatkowanie i formę działalności.

To nie jedyna forma pomocy, jaką oferuje Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Kluczowe jest również to, aby w niepewnych czasach nasza firma była bezpieczna. Dynamika zmian w przepisach i otoczeniu gospodarczym i kryzysy, takie jak pandemia COVID-19, wymagają stałego monitorowania, reagowania i optymalizacji podatkowej i prawnej działalności. Profiskalna polityka państwa i zaostrzanie odpowiedzialności karno-skarbowej powoduje, że ryzyko prowadzenia biznesu rośnie. Doradca podatkowy pomoże minimalizować te zagrożenia. Warto pamiętać, że z pomocy skorzystają nie tylko wielkie przedsiębiorstwa, ale także małe firmy. Stawki są przystępne dla każdego rodzaju i wielkości naszej działalności.

Dodajmy, że doradca podatkowy to zawód zaufania publicznego. Zanim przystąpi do pracy, musi on zdać trudny, państwowy egzamin i odbyć praktyki zawodowe. Każdy z nich obowiązkowo przynależy do Krajowej Izby Doradców Podatkowych (samorząd doradców podatkowych), podlega zasadom etyki i sądownictwu dyscyplinarnemu, musi posiadać aktualną polisę OC na wypadek szkody wyrządzonej klientowi, musi też stale podnosić kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, za co samorząd przyznaje punkty. Obowiązuje go tajemnica zawodowa. Wszystkie dokumenty, jakie otrzymuje od klienta, są poufne. Za złamanie zasad etyki grozi nawet wydalenie z zawodu.

Doradcy podatkowi dostosowują się do potrzeb swoich klientów, podążają z duchem czasu. Dlatego są elastyczni, jeśli chodzi o czas i formę kontaktu z klientem. Korzystają w tym zakresie z nowoczesnych narzędzi. Szanują czas przedsiębiorców. Czuwają nad bezpieczeństwem podatkowym i księgowym, aby przedsiębiorca mógł skupić się na swojej firmie i spał spokojnie nie martwiąc się kontrolami i karami. 

Jak znaleźć doradcę podatkowego? Korzystaj tylko z fachowców posiadających uprawnienia. Wejdź na stronę Podatki bez ryzyka lub Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE